
Ismét berreg a közigazgatási létszám-fűnyírógép
Közel harmincezer fővel kell csökkenteni a központi közigazgatási intézmények dolgozói létszámát – erről hozott informális döntést a kormány az [origo] információi szerint. Az adóhatóság és néhány más intézmény felmentést kaphat az elbocsátások alól.
Korrupciós térkép készül Magyarországról
Az ÁSZ megkérdezi, kaphatnak-e ajándékot a hivatalnokok, hogyan tarthatnak kapcsolatot politikusokkal, milyen ügyekben van mérlegelési lehetősége egy hatóságnak, és részletesen rákérdeznek arra is, mi a helyzet a közbeszerzésekkel. Az eredményeket térképen is ábrázolják, ahol később az állampolgár, a vállalkozó is megnézheti, a vele kapcsolatban álló hivatal mennyire biztonságos.
