
Februárban csökkent a kivitel és nőtt a behozatal
A tavalyihoz képest 342 millió euróval romlott a külkereskedelmi egyenleg.
8 milliárd euró a 2025-ös külkereskedelmi többlet
Aktívummal zárt a külkereskedelmi mérleg a KSH jelentése szerint.
Egy gazdag ország össztermékével vetekedő többletet hoztak a kínai kereskedők
Kína exportját nem lassították le az amerikai vámok.
Novemberben csökkent az EU-ba irányuló kivitel
11 százalékkal csökkent az élelmiszer, ital és dohány exportja a KSH adatai szerint.
Magyar élelmiszeripari cégek mutatkoztak be a Baltikumban
Az Agrármarketing Centrum Vilniusban és Rigában szervezett üzletfejlesztő eseményeket.
Jelentősen nőtt az EU tojásimportja
27 százalékkal 98 ezer tonnára nőtt, az ára viszont csak 3 százalékkal, az itthoni 19-hez képest.
Közel 70 százalékkal esett a burgonyaexportunk
Burgonyafronton katasztrofális a helyzet: krumpliexport volumene 2023 első negyedévében 68,7 százalékkal visszaesett az egy évvel korábbihoz képest.
Külkereskedelmi hiány: alacsonyabb a vártnál
A várakozásoknál jóval kisebb, 154 millió euró hiány keletkezett a külkereskedelemben decemberben.
KSH: Augusztusban 1,6 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi hiány
A hiány összege 280 millió euróval nagyobb az első becslésben közöltnél.
Jelentős többlet keletkezett az élelmiszer-gazdaság külkereskedelmében
Az első fél évben az export értéke közel 900 milliárd forinttal haladta meg az import összegét.
806 millió euróra nőtt a folyó fizetési mérleg hiánya júniusban
A külkereskedelemhez köthető pénzmozgások okozták a változást.
AM: az agrártermékek kivitele továbbra is nő
Változatlanul Németország számít a legnagyobb exportpiacunknak.
503 millió euró volt a termék-külkereskedelmi hiány márciusban
Havi összevetésben az export 5,4, az import 8,7 százalékkal nőtt.
Új együttműködés segíti a hazai agrárvállalkozások külpiaci érvényesülését
„Erősödő agrár- és élelmiszergazdaság, jólétében gyarapodó vidék” – 2022. április 11-én a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) ezen küldetését szem előtt tartva Győrffy Balázs, NAK elnök, valamint dr. Szabó Kristóf, a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség vezérigazgatója együttműködési megállapodást írt alá a magyar mezőgazdaság és az élelmiszeripar exportfókuszú értékesítésének fellendítése érdekében.
