
Mit eszünk meg a csomagolóanyaggal?
A Laborkaland elnevezésű, középiskolás diákoknak szervezett országos laboratóriumi programon többek között a csomagolóanyagok kioldódásáról tartottak előadást a diákoknak. Elmondták, mi minden kerülhet az élelmiszereinkbe, és mire kell különösen odafigyelni. Az érdeklődő tanulóknak a gyakorlatban is megmutatták, hogyan zajlanak az élelmiszer-biztonsági vizsgálatok.
Irány a laboratórium!
Újra meghirdetik az immár két alkalommal nagy sikerrel megszervezett, középiskolásoknak szánt pályázatot és interaktív oktatónapot, a Laborkalandot. A pályaválasztás előtt álló diákoknak lehetőségük nyílik eljutni egy igazi vizsgálólaboratóriumba és megtapasztalni az órákon tanultak gyakorlati alkalmazásának fontosságát. A május 15-ére tervezett, komplett pedagógiai programmal rendelkező esemény legfőbb célja a kémia népszerűsítése.
Laborkalandozó középiskolások
Egyedülálló laboratóriumi oktatónapot tartottak a kémia népszerűsítéséért a WESSLING-nél.
