
Két tonna lejárt szavatosságú csirkehúst találtak Hajdúnánáson
Két tonna lejárt szavatosságú és egy tonna jelöletlen, bizonytalan eredetű csirkehúst találtak egy hajdúnánási vágóhídon a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy ekáer-ellenőrzés (elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszer) keretében - közölte a hivatal hajdú-bihari vámszakmai sajtóreferense kedden.
Egy cukrászatokat ellátó cégnél csapott le a Pest Megyei Kormányhivatal
Egy cukrászatok, pékségek ellátására szakosodott, budapesti székhelyű vállalkozásnál összesen 53 tonna lejárt szavatossági idejű, jelöletlen, szabálytalanul tárolt termék megsemmisítését rendelte el a Pest Megyei Kormányhivatal - közölte a hivatal csütörtökön az MTI-vel.
Túl sok ételt dobunk a kukába
Európai adatok szerint fejenként csaknem 100 kiló, vagyis egy mázsa élelmiszer-hulladékot dobunk a szemétbe évente. A hazai számok ennél jóval alacsonyabbak, de hogyan lehetne megállítani az emelkedő pazarlást? Hol kellene kezdeni, hogy nem vesszen kárba, ne a kukában kössön ki az életet jelentő, drágán előállított élelmiszer?
Lejárt csokival kereskednek a Teleki téren
Kelendő a lejárt szavatosságú csokoládé, kávé, konzerv a Teleki téri piacon - mert olcsó. A hír24 megnézte a piacot is, az árust is.
A VHT válasza az ecetes húsmosásra
A Vágóállat és Hús Terméktanács (VHT) szerint a magyar hústermékek frissek, ezeket kellene előnyben részesíteni.
Talán világrekord. Kilenc éve lejárt befőttet árultak
Nagy mennyiségű lejárt élelmiszerkonzervet, valamint láthatóan meghamisított dátumjelzésű élelmiszereket foglaltak le 2011. szeptember 27-én a Nagybani Piac egyik üzletében tartott ellenőrzésen a Pest Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állat-egészségügyi Igazgatóság munkatársai.
Száztíz kiló lejárt szavatosságú húst fogtak
Száztíz kilogramm átcímkézett szalámit, párizsit foglalt le az állategészségügyi hatóság szerdán egy siófoki nagykereskedésnél.
