
Újra reflektorfényben a magyar libahús
A magyar lúdtenyésztés hosszú hagyományokra tekint vissza.
Évente csupán 3 kg kacsahúst és negyedannyi libát eszünk
Szinte mindet az év utolsó 2 hónapjában.
Itthon megdöbbentően alacsony a libahúsfogyasztás
Igen változóak a számok Magyarországon, ha a különböző húsfélék fogyasztását, értékesítését és vágási statisztikáit vesszük figyelembe. A hazai libaállományban jelentős csökkenés volt megfigyelhető, hiszen több mint a harmadára csökkent az egyedek száma. Ezen kívül képet kaphatunk arról is, hogy milyen kevés libahús eszünk mi, magyarok. De mi ennek az oka? Felpezsdülhet a fogyasztás az ünnepek közeledtével? Ezeknek járt utána az agrarszektor.hu.
Újból lehet kacsa- és libahúst szállítani Kínába
A korlátozás feloldásával a korábban Kínába történő kiszállítására engedélyezett három hazai létesítmény kezdheti meg kacsa- és libahús exportját.
