Az élelmiszeriparban a számlák 35 százalékát késve fizették ki

Az élelmiszeriparban a számlák 35 százalékát késve fizették ki

Kifizetetlen maradt a vállalatközi (B2B) számlák 5 százaléka tavaly Magyarországon.

MNB: bevált az azonnali fizetési rendszer

MNB: bevált az azonnali fizetési rendszer

Az első fél év tapasztalatai alapján jól vizsgázott az azonnali fizetési rendszer: nem volt leállás, s csak minimális problémák voltak - mondta Bartha Lajos, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) ügyvezető igazgatója szerda reggel az M1 aktuális csatornán.