
Itt tart az új állattenyésztési törvény
November 1-jétől az európai állattenyésztési rendelet hatályba lépését követően az eddigi nemzeti hatáskörből az EU illetékességébe kerül a szarvasmarha-, a ló-, a sertés-, a juh- és a kecsketenyésztés-szervezésének szabályozása. Hol tart az uniós állattenyésztési rendelet hazai jogharmonizációja? Elkészül-e addig a hazai állattenyésztési törvény – kérdezte a magyarmezogazdasag.hu az Agrárminisztériumtól.
A finnek átállnának a lótrágyaalapú fűtésre
Az Yle finn közszolgálati műsorszóró szerint a kormány célja, hogy a következő évtizedekben az ország leálljon a szénhasználattal és felére csökkentse az importolaj-fogyasztását, ezért a kormány alternatív megoldásokat keres az energiaszükséglet kielégítésére.
Lejárt szavatosságú lóhús volt a Magyarországról származó marhahús
A Nébih vizsgálódik az Angliában talált magyar eredetű lóhús ügyében. A marhahúsként eladott magyarországi lóhús ráadásul lejárt szavatosságú volt.
Lóhúsbotrány: Moszkva is vizsgálódik
Az orosz élelmiszerbiztonsági hatóság szerint eddig nem fordult elő, hogy olyan élelmiszerben fedezzenek fel lóhúst, amelyet Oroszországban készítettek, és amelynek a címkéjén a gyártó ezt nem tüntette fel.
Az igazi lóhúsbotrány Magyarországon lehet
Az igazi lóhúsbotrányt nem külföldön, hanem itthon kell keresni, állította egy Zala megyei lókereskedő az ATV Szabad szemmel című műsorában. A lókereskedő hamisított lóútlevelekről, megvesztegetett állatorvosokról és „disznóvá vált” lovakról is beszélt a műsorban.
Újabb román cég a lóhúsbotrányban
A román hatóságok egy harmadik román céget vizsgálnak, miután Görögországból jelzést kaptak, hogy Romániából származó, marhahúsként címkézett lóhús került az országba.
A lovakat összeírják, ugye?
A Hír24 értesülései alapján a kórházak után a magyarországi iskolák vezetését is felszólították arra, hogy nyújtsanak tájékoztatást az általuk birtokolt lovak számáról, illetve a lovaságazati vagyonról.
Egyre több a szarvasmarha, kevesebb a sertés
A főbb állatfajok közül az elmúlt fél év során a szarvasmarhák száma tovább emelkedett, a sertéseké és a juhoké csökkent, a baromfifélék állománya a szezonalitásnak megfelelően változott – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az MTI-vel.
A ló-AIDS újra fertőzi a hazai állatállományt
Már hat megbetegedést regisztráltak Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a lovakra veszélyes, gyógyíthatatlan kevésvérűség-fertőzéssel, annak ellenére, hogy Magyarországon az elmúlt öt évben egyetlen ilyen eset nem fordult elő – írta hétfői számában a Magyar Hírlap.
