Itt tart az új állattenyésztési törvény

Itt tart az új állattenyésztési törvény

November 1-jétől az európai állattenyésztési rendelet hatályba lépését követően az eddigi nemzeti hatáskörből az EU illetékességébe kerül a szarvasmarha-, a ló-, a sertés-, a juh- és a kecsketenyésztés-szervezésének szabályozása. Hol tart az uniós állattenyésztési rendelet hazai jogharmonizációja? Elkészül-e addig a hazai állattenyésztési törvény – kérdezte a magyarmezogazdasag.hu az Agrárminisztériumtól.

A finnek átállnának a lótrágyaalapú fűtésre

A finnek átállnának a lótrágyaalapú fűtésre

Az Yle finn közszolgálati műsorszóró szerint a kormány célja, hogy a következő évtizedekben az ország leálljon a szénhasználattal és felére csökkentse az importolaj-fogyasztását, ezért a kormány alternatív megoldásokat keres az energiaszükséglet kielégítésére.

Lejárt szavatosságú lóhús volt a Magyarországról származó marhahús

Lejárt szavatosságú lóhús volt a Magyarországról származó marhahús

A Nébih vizsgálódik az Angliában talált magyar eredetű lóhús ügyében. A marhahúsként eladott magyarországi lóhús ráadásul lejárt szavatosságú volt.

Lóhúsbotrány: Moszkva is vizsgálódik

Lóhúsbotrány: Moszkva is vizsgálódik

Az orosz élelmiszerbiztonsági hatóság szerint eddig nem fordult elő, hogy olyan élelmiszerben fedezzenek fel lóhúst, amelyet Oroszországban készítettek, és amelynek a címkéjén a gyártó ezt nem tüntette fel.

Az igazi lóhúsbotrány Magyarországon lehet

Az igazi lóhúsbotrány Magyarországon lehet

Az igazi lóhúsbotrányt nem külföldön, hanem itthon kell keresni, állította egy Zala megyei lókereskedő az ATV Szabad szemmel című műsorában. A lókereskedő hamisított lóútlevelekről, megvesztegetett állatorvosokról és „disznóvá vált” lovakról is beszélt a műsorban.

Újabb román cég a lóhúsbotrányban

Újabb román cég a lóhúsbotrányban

A román hatóságok egy harmadik román céget vizsgálnak, miután Görögországból jelzést kaptak, hogy Romániából származó, marhahúsként címkézett lóhús került az országba.

A lovakat összeírják, ugye?

A lovakat összeírják, ugye?

A Hír24 értesülései alapján a kórházak után a magyarországi iskolák vezetését is felszólították arra, hogy nyújtsanak tájékoztatást az általuk birtokolt lovak számáról, illetve a lovaságazati vagyonról.

Egyre több a szarvasmarha, kevesebb a sertés

Egyre több a szarvasmarha, kevesebb a sertés

A főbb állatfajok közül az elmúlt fél év során a szarvasmarhák száma tovább emelkedett, a sertéseké és a juhoké csökkent, a baromfifélék állománya a szezonalitásnak megfelelően változott – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az MTI-vel.

A ló-AIDS újra fertőzi a hazai állatállományt

A ló-AIDS újra fertőzi a hazai állatállományt

Már hat megbetegedést regisztráltak Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a lovakra veszélyes, gyógyíthatatlan kevésvérűség-fertőzéssel, annak ellenére, hogy Magyarországon az elmúlt öt évben egyetlen ilyen eset nem fordult elő – írta hétfői számában a Magyar Hírlap.