
A MAGOSZ kifogásolja a földforgalmi törvény sarkalatosságának megszüntetését
Az Alaptörvény tervezett módosításának társadalmi egyeztetésére mindössze néhány nap áll rendelkezésre.
Az ifjú gazdák tízpontos programot mutattak be a magyar agrárium megújítására
Az ifjú gazdák és gazdaszonyok javaslatai a kihívásokra koncentrálnak.
A vízpufferek mihamarabbi kialakítását sürgeti a Magosz és a NAK
Hatékony vízgazdálkodási megoldásokat kíván a klímaváltozás.
Megtartotta tisztújító közgyűlését a MAGOSZ
A küldöttek ismét Jakab Istvánt választották meg a szervezet elnökének.
Megválasztották a NAK országos tisztségviselőit
A kamara 2022. július 7-én tartotta országos alakuló küldöttgyűlését.
Csökkenhetnek a vadlibák okozta mezőgazdasági károk
A tömegesen hazánkban telelő vadlibák főképp a Tiszántúlon évről évre jelentős károkat okoznak a mezőgazdaságban Ezt a kárt egyhítheti egy – a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) által kezdeményezett – a napokban hatályba lépett, a vadászati idényeket érintő jogszabálymódosítás. A rendelet értelmében egységesítésre kerül a vadászható vadlúdfajok vadászati idénye, ellentétben a korábbi gyakorlattal, mely szerint egyes tiszántúli megyékben csak decemberben kezdődhetett meg a vadászatuk.
A Magyarok Kenyere program szervezői összefognak a Magyar Pékszövetséggel
A tizenegyedik éve működő Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem program szervezői (a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége - MAGOSZ, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Magyarok Kenyere Alapítvány) együttműködési megállapodást írtak alá a Magyar Pékszövetséggel a Kenyér Világnapja alkalmából, az Országházban. A megállapodás értelmében a felek összehangoltan tevékenykednek szakmai, stratégiai, érdekképviseleti céljaik elérése érdekében.
Több üzlettípus nyitva tartását indítványozza a NAK és a MAGOSZ
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) illetve a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) – különösen a tavaszi mezőgazdasági munkákra és az ellátásbiztonságra tekintettel – a tavaszi munkacsúcs időszakában kezdeményezi a Kormányzatnál, hogy a bejelentett járványügyi intézkedés alól mentesüljenek a mezőgazdaság és az élelmiszeripar zavartalan működéséhez szükséges üzletek. A földeken a tavaszi munkák elvégzése ugyanis nem tűr halasztást, mivel ez az éves élelmiszertermelésünk alapja.
Összefogás ifjú gazdák és egyetemi hallgatók között
Új távlatokat nyit a magyar agráriumban a MAGOSZ-os ifjú gazdák és a Debreceni Egyetem hallgatói között létrejött együttműködési megállapodás.
A Közös Agrárpolitikát bírálta Jakab István
Nem lehet egy év alatt felkészülni az Európai Unió Közös Agrárpolitikájára, amit az új környezetvédelmi előírások, azaz a Zöld Megállapodás szerint kell kialakítani, mert ehhez egy teljesen új technológiára lenne szükség a mezőgazdaságban - mondta Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetségének (Magosz) elnöke a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Túl kevés magyar élelmiszert fogyasztunk?
A cél az, hogy minden területen nőjön a magyar élelmiszerek felhasználásának aránya, mert így juthat versenyelőnyhöz a hazai mezőgazdaság - mondta Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) elnöke az M1 aktuális csatornán.
Búzaszentelő Ünnepség a virtuális térben
Idén jelentős újdonsággal indult a Magyarok Kenyere program.
Nem marad el a Magyarok Kenyere program
2020-ban is elindul a Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem jótékonysági kezdeményezés, amely Trianon százéves évfordulóján új elemmel is bővül: a csíksomlyói Búzaszentelő Ünnepséget idén kivételesen a virtuális térben valósítják meg.
A koronavírus nem bénítja le az agráriumot
A mezőgazdasági munkavégzést a koronavírus okozta helyzet semmilyen körülmények között nem akadályozza - jelentette ki a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) elnöke az M1 aktuális csatornán.
