
Spekuláció, pr-kampány és illúziók kavalkádja a cukorpiacon
Illúzió lenne azt gondolni, hogy Magyarország tavasszal elkerülhette volna a drasztikus cukordrágulást, ha a rendszerváltozáskor meglévő tizenkét cukorgyár most is működik – jelentette ki agromonitor.hu-nak adott évértékelő interjújában Fischer Béla, a Cukor Terméktanács elnöke.
Medgyessy és Erős a cukorbizottság előtt
A cukorgyárak privatizációját vizsgáló parlamenti albizottság Medgyessy Péter volt miniszterelnököt, a Magyar Fejlesztési Bank egykori igazgatósági elnökét és Erős Jánost, az MFB másik volt vezetőjét hallgatta meg.
Újra lehet magyar cukor
Reális esély látszik arra, hogy Magyarország visszaszerezze korábbi cukorkvótájának nagy részét –mondta Ángyán József, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára.
