Fazekas: nem az Agrifish hatásköre az osztrák zsebszerződések ügye

Fazekas: nem az Agrifish hatásköre az osztrák zsebszerződések ügye

A helyes irányba tett lépésként értékelte Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter, hogy Ausztria visszavonta az unió agrárminiszteri tanácsának (Agrifish) ülésére tett, a magyar földügyekkel kapcsolatos napirendi javaslatát.

A magyar föld megtartása a cél

A magyar föld megtartása a cél

A politikai haszonlesők akciói alkalmat adnak az agrártárcának arra, hogy hitelesen és valósághűen tájékoztatassa a magyar társadalmat az új földtörvény tervezetéről. A hangos kisebbség szakmai érveket nélkülöző támadásaival méltánytalanul félrevezeti az ország népét. Magyarország Kormánya szilárd elkötelezettségével védi a magyar nemzet érdekeit. 

Osztrák-magyar földvita: a minisztérium reagál

Osztrák-magyar földvita: a minisztérium reagál

Kizárólag a jogszabályba ütköző szerződések megkötésében részt vevőknek kell számolnia a magyar állam fellépésével és polgári jogi, valamint büntetőjogi következményekkel – áll a Vidékfejlesztési Minisztérium pénteken, az osztrák-magyar termőföld vita kapcsán az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Magyarországon földdel rendelkező osztrák gazdák panaszait vizsgálja az Európai Bizottság

Magyarországon földdel rendelkező osztrák gazdák panaszait vizsgálja az Európai Bizottság

A magyar hatóságok 16 esetben rendelték el osztrák állampolgárok termőföld-vásárlásának érvénytelenítését.

Börtön járhat a zsebszerződésért

Börtön járhat a zsebszerződésért

Megállítaná a kormány a zsebszerződéssel és a spekulációs céllal szerzett magyar földek további adásvételét. A jövőben a jogi kiskapuk minimálisra szorításával riasztanák el a spekulálókat, a zsebszerződéses ügyletekben részt vevők pedig akár börtönbüntetést is kaphatnak majd.

A földtörvényről egyeztetett a vidékfejlesztési miniszter

A földtörvényről egyeztetett a vidékfejlesztési miniszter

Az Országgyűléshez benyújtott földtörvény tervezetéről egyeztetett Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter és Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár az agrárértelmiségiek képviselőivel, a törvény megalkotásában résztvevő szakemberekkel hétfőn, Budapesten.

A földeket csak helyiek művelhetik

A földeket csak helyiek művelhetik

„Kimentjük a termőföldet a biznisz világából, és visszahelyezzük a termelés világába” – fogalmazott Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter a Magyar Hírlap hétfői számában megjelent interjúban, a készülő földtörvény kapcsán.

Földháború indulhat Ausztriával?

Földháború indulhat Ausztriával?

A Győr-Moson-Sopron megyei agrárkamara elnöke szerint az osztrákok mindent megtesznek, hogy megmaradjanak illegálisan szerzett földjeik.

A zöldbáróktól elvesszük a földet!

A zöldbáróktól elvesszük a földet!

Érthető a szocialista párt és Gőgös Zoltán részéről tapasztalható nagy felhördülés, hiszen a jelenlegi kormány a szocialistákhoz köthető nagybirtokok kivételezett helyzetének felszámolására törekszik – áll a VM közleményében. Magyarországon jelenleg 500 ezer hektár termőföld van állami tulajdonban, amelyből 400 ezer hektárt a volt szocialista állami gazdaságok utódcégei bérelnek az NFA-tól.

A kormány csökkenteni akarja a nagybirtok súlyát

A kormány csökkenteni akarja a nagybirtok súlyát

Alapvető célkitűzés, hogy magyar gazdák kezében maradjon a föld – nyilatkozta a 180 percnek Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter a készülő földtörvény kapcsán.

Jó üzlet a magyar termőföld

Jó üzlet a magyar termőföld

Egyre nő a külföldi kereslet a magyarországi termőföldekért - írja a Népszabadság, amely szerint a külföldiek földvásárlási moratóriumának feloldásához közeledve van olyan cég, amely harmincezer forintos aranykoronánkénti vételi ajánlatot tett a tulajdonosoknak.

A magyar föld védelmében

A magyar föld védelmében

Elkészült az új földtörvény vitaanyaga, amely mától elérhető a Vidékfejlesztési Minisztérium honlapján. A termőföld az ország kiemelkedően fontos erőforrása, nemzeti vagyona, éppen ezért a koncepció a föld védelme érdekében született.

Öt évet is kaphatnak a zsebszerződők

Öt évet is kaphatnak a zsebszerződők

Egy és öt év közötti börtönbüntetésre ítélhetők azok a vevők és eladók, ügyvédek és közjegyzők, akik közreműködtek külföldi állampolgárok illegális földtulajdon szerzésében Magyarországon, és lesz fél év moratórium – jelentette ki Budai Gyula Orosházán. 

Zsebszerződésekkel akár másfél millió hektár földterület kerülhetett külföldi kézbe

Zsebszerződésekkel akár másfél millió hektár földterület kerülhetett külföldi kézbe

Budai Gyula vezetésével megtartotta első ülését a zsebszerződéseket vizsgáló tárcaközi bizottság. A tanácskozáson a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára emlékeztetett: zsebszerződések útján közel egymillió, de akár másfél millió hektár magyar földterület is kerülhetett külföldiek kezébe, főleg a Dunántúlon. A legnagyobb számban osztrákok kötöttek feltételezhetően jogellenes szerződéseket.