
Egy újabb szlovákiai Lidlben tartottak maszkellenes tüntetést
Minthogy a pöstyéni egységben a tiltakozó csoport a pénztárakat is blokkolta, az alkalmazottak kénytelenek voltak kihívni a rendőröket.
Rengeteg orvosi maszk az óceánokban végzi
A koronavírus-járvány kitörése óta havonta több mint százkilencvenmilliárd darab egészségügyi védőeszközt használnak fel – írja cikkében a Világgazdaság. A maszkok és a kesztyűk egy része az óceánokba kerül, ahol már eddig is túl sok műanyag halmozódott fel.
Maszkmentes szünet hivatalos bevezetését kéri a KASZ
A Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete a jogszabályok megváltoztatásával szeretné elérni, hogy a kereskedelemben dolgozó munkavállalók 2 óránként 10 perc maszkmentes szünetet tarthassanak – írja a 24.hu.
Maszkviselés: drákói szigor az üzletekben
November másodikától két lényeges változás lép életbe: az egyik, hogy súlyos esetben akár azonnal bezárható egy bolt, vagy vendéglő, vagy éppen egy mozi, de akár egy pláza is. A hatóságnak nem kell figyelmeztetésre és bírságra várnia, azonnal lehúzathatják a redőnyt. Összesen több mint 200 ezer szolgáltatói helyre vonatkozik a kötelező maszkviseléssel kapcsolatos rendelet - írja a blokkk.com.
A maszkviselés szigorú ellenőrzését követelik
A kereskedelmi dolgozók egyik szakszervezete a maszkviselés kőkemény ellenőrzését követeli az év végi bevásárlási szezon idejére, nem számíthatnak elnézésre a vásárlók – írja a Napi.hu.
COVID-19: a szabályok betartására kéri a vevőket az OKSZ
Az OKSZ tagjai arra kérnek mindenkit, hogy mindannyiunk egészségének védelme érdekében tartsák tiszteletben a járvány megfékezését célzó előírásokat. A szövetség közleménye.
Budapesten szigorodtak a maszkviselés szabályai
Noha az ország minden pontján kötelező a szabályok szerint előírt maszkviselet, Budapesten szeptember 18-tól már büntetik is azt, aki nem, vagy nem megfelelően hordja az orrot és arcot eltakaró maszkokat – számol be a Liner.hu.
Maszkviselés a boltban: nagy a bizonytalanság
Bár Orbán Viktor kormányfő már bejelentette, az új maszkszabályok eddig rendelet formájában még nem jelentek meg, így a boltosoknak egyelőre még nem kellett lépni - írta a Blokkk.com cikke nyomán a Napi.hu.
Szociális intézményeknek segít a Numil
A Numil Kft. a speciális gyógyászati célra szánt élelmiszerek magyarországi forgalmazója 10 millió forint értékű, FFP2 maszkkal is segíti a szociális otthonok dolgozóinak munkáját és az intézmények lakóinak védelmét. A maszkokat 100-nál több szociális otthonnak és egészégügyi intézménynek ajánlottak fel.
Ezért ilyen drágák a maszkok
Számtalan felháborodott kommentet lehet olvasni a közösségi médiában, miszerint a szájmaszkok már-már a megfizethetetlenség határát súrolják.
Maszkadományozásra kérik a borászokat
A szakma így fontos részt vállalhatna az áldozatos munkát végző orvosok és ápolók egészségének védelmében.
