Maszkot kér a SPAR a dolgozóktól

Maszkot kér a SPAR a dolgozóktól

A vállalat védőoltás felvételére biztatja a dolgozóit és minden működési területén kötelezővé teszi a munkavállalók számára a maszkhasználatot a vásárlók és a dolgozók védelme érdekében.

A magyarok kicsit több mint ötöde oltásellenes

A magyarok kicsit több mint ötöde oltásellenes

Fél év után csökkenni kezdett a maszkviselési arány Magyarországon. Bár a teljes nyitás várható időpontjával kapcsolatban mérséklődött a lakosság optimizmusa, a belföldi turizmus és a rendezvénypiac is látványos lendületet vehet júniusban. A felnőttek 70%-a oltáspárti, túlnyomó többségük regisztrált is a hivatalos weboldalon, ugyanakkor a regisztráltak körülbelül hatoda még nem kapta meg a várt vakcinát.

Maszkviselés: mától drákói szigor

Maszkviselés: mától drákói szigor

A közlemény szerint ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy például egy étteremben addig maszkot kell viselni, amíg az asztalhoz ér vagy onnan felállva mosdóba megy a vendég, de levehető a maszk az asztalnál ülve.

Maszkviselés: drákói szigor az üzletekben

Maszkviselés: drákói szigor az üzletekben

November másodikától két lényeges változás lép életbe: az egyik, hogy súlyos esetben akár azonnal bezárható egy bolt, vagy vendéglő, vagy éppen egy mozi, de akár egy pláza is. A hatóságnak nem kell figyelmeztetésre és bírságra várnia, azonnal lehúzathatják a redőnyt. Összesen több mint 200 ezer szolgáltatói helyre vonatkozik a kötelező maszkviseléssel kapcsolatos rendelet - írja a blokkk.com. 

Debrecenben kötelező a maszk a piacokon

Debrecenben kötelező a maszk a piacokon

A debreceni élelmiszerpiacokon csütörtöktől kötelező maszkot viselni vagy a szájat és az orrot teljes egészében elfedni kendővel, sállal.