
Maszkot kér a SPAR a dolgozóktól
A vállalat védőoltás felvételére biztatja a dolgozóit és minden működési területén kötelezővé teszi a munkavállalók számára a maszkhasználatot a vásárlók és a dolgozók védelme érdekében.
A magyarok kicsit több mint ötöde oltásellenes
Fél év után csökkenni kezdett a maszkviselési arány Magyarországon. Bár a teljes nyitás várható időpontjával kapcsolatban mérséklődött a lakosság optimizmusa, a belföldi turizmus és a rendezvénypiac is látványos lendületet vehet júniusban. A felnőttek 70%-a oltáspárti, túlnyomó többségük regisztrált is a hivatalos weboldalon, ugyanakkor a regisztráltak körülbelül hatoda még nem kapta meg a várt vakcinát.
Maszkviselés: mától drákói szigor
A közlemény szerint ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy például egy étteremben addig maszkot kell viselni, amíg az asztalhoz ér vagy onnan felállva mosdóba megy a vendég, de levehető a maszk az asztalnál ülve.
Maszkviselés: drákói szigor az üzletekben
November másodikától két lényeges változás lép életbe: az egyik, hogy súlyos esetben akár azonnal bezárható egy bolt, vagy vendéglő, vagy éppen egy mozi, de akár egy pláza is. A hatóságnak nem kell figyelmeztetésre és bírságra várnia, azonnal lehúzathatják a redőnyt. Összesen több mint 200 ezer szolgáltatói helyre vonatkozik a kötelező maszkviseléssel kapcsolatos rendelet - írja a blokkk.com.
Debrecenben kötelező a maszk a piacokon
A debreceni élelmiszerpiacokon csütörtöktől kötelező maszkot viselni vagy a szájat és az orrot teljes egészében elfedni kendővel, sállal.
