
Lesújtóan rossz az idei méztermés
Az elmúlt ötven év legrosszabb méztermése várható idén, az átlag termés harmada vagy negyede lett csak az idei - közölte az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke csütörtökön az M1 aktuális csatornán.
Méhcsalád költözött az Agrárminisztériumba
A méhek szerepére, a nagyvárosi környezet minőségére és a környezeti nevelés fontosságára kívánja felhívni a figyelmet Nagy István agrárminiszter a tárca épületének erkélyére telepített méhcsaláddal. A méhek kiváló indikátorai a bennünket körülvevő környezet minőségének, így ahol a méhek megélnek, ott a környezet állapota is rendben van. A növények beporzásában betöltött szerepük pedig nélkülözhetetlen az élelmiszer-ellátásunkhoz, az ökológiai egyensúly fenntartásához.
Remek eredmények a Rolls-Royce-nál
Idén a mennyiségi célokat várhatóan felülmúlja az autógyártó méztermése.
Idén nagyon gyenge lesz a repceméztermés
Az enyhe tél és a korán jött tavasz kedvezett a méhcsaládok fejlődésének, a hosszan tartó szárazság és a március végi lehűlés miatt azonban mégis gyengébb lehet az idei repce- és akácméztermés. A koronavírus-járvány hatásai miatt viszont az elmúlt másfél hónapban fokozott érdeklődés alakult ki a magyar méz iránt a külpiacokon - ismerteti a Magyar Nemzet.
Megkönnyíti a méhészek munkáját a Nébih
Már elérhető a hivatal új, növényvédő szeres kezelések bejelentésére szolgáló elektronikus felülete.
Kissé csalódottak a méhészek
Nem zártak jó évet a méhészek, az árak nyomottak és a tavalyi termés csak közepes lett - mondta Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke csütörtök reggel az M1 aktuális csatornán.
Mézadomány az erdélyi árváknak
A méhészek által felajánlott négyszáz kilogramm mézadományhoz további száz kilogrammot ajánlott fel az Agrármarketing Centrum, így összesen ötszáz kilogramm mézet adományoztak a Dévai Szent Ferenc Alapítvány árváinak az Agrárminisztérium (AM), az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME), az Agrármarketing Centrum (AMC) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) által szervezett őszi „Legyen minden nap, mézes nap” mézfogyasztást ösztönző kampány keretében. A méhészek védőszentjét, Szent Ambrust minden év december elején jótékonysági rendezvényekkel és adományozásokkal ünneplik az ország méhészei.
Nagyobb védelmet akarnak a méheknek
Elégtelennek találta az Európai Parlament szakbizottsága kedden elfogadott állásfoglalásában a beporzó rovarok védelméről szóló európai bizottsági javaslatot.
Fórumon keresték a méhpusztulás okait
A magyarországi méhpusztulás magyarázatait az illetékes hatóságon kívül a méhészek és a gazdálkodók is keresik-kutatják. A hasonló esetek a jövőben megelőzéssel elkerülhetők, amennyiben az érintett felek kölcsönösen együttműködnek és tekintettel vannak egymás tevékenységére.
Lezajlott a Mézes reggeli program
Országszerte több mint 1200 helyszínen csaknem kétszázezer gyermek kóstolt mézet november 15-én a mézfogyasztást népszerűsítő Mézes reggeli programban, amelynek nyitó eseményét a Tolna megyei Tamásiban rendezték.
Évente 550 ezer tonna méz fogy az EU-ban
A világ méztermésének majdnem az egyharmada, mintegy 550 ezer tonna méz fogy évente az Európai Unióban (EU), ám az uniós méhészek ennek csak a felét tudják előállítani, a többit más régiókból szerzik be - mondta Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke az M1 aktuális csatornán.
Gyengélkedik a magyar mézpiac
A visszaeső európai kereslet és a magyarországinál olcsóbban termelő ukrán, román és bolgár konkurensek miatt nincs kereslet a magyar mézre – állítják a piaci szereplők.
Nő a méhészeti program keretösszege
A Magyar Méhészeti Nemzeti Programra forráskihasználtság 99 százalék fölötti mutatója támogatási ciklusonként - Ez a keret növekszik jövőre. A NAK szerint emellett méhészeti termékek fokozott uniós piacvédelme is nagy segítség lehetne.
Csökken a méhészek száma
Az elmúlt egy-két évben csökkenni kezdett a méhészek száma, mert egyre nehezebb méheket tartani - közölte az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke szerdán.
