
Húsz év az élelmiszer-biztonság jegyében
Húsz éve, 1996-ban jelentek meg először a Magyar Élelmiszerkönyv-lapok. Az idei év két jelentős, fontos területet érintő változást hozott. Nagymértékben megváltozott a húskészítményekkel kapcsolatos, illetve a sütőipari termékeket érintő szabályozás. Összeállításunkban megszólal Zsigó Róbert, élelmiszerlánc-felügyetért felelős államtitkár, Menczel Lászlóné, a VHT titkára, Werli József a Pékszövetség szakmai titkára, Keleti Zsolt, a Sága Foods Zrt. vezérigazgatója és Bíró Antal, a Gyulai Hús termékvezetője.
Még egzaktabb tudomány lesz a borászat
A Data-Press Kft. vezette konzorcium borászati minőségellenőrzés fejlesztésére nyert el csaknem 670 millió forint támogatást a Kutatás és Technológiai Innovációs Alapból - közölte a cég kedden az MTI-vel.
Újabb garancia a minőségre
A SPAR Magyarország Kft. REGNUM húsfeldolgozó üzeme mindig is a legmagasabb szintű minőségbiztosítási tanúsítványokkal rendelkezett. Az idei külső audit alapján megújult az ISO 22000:2005 szabvány szerinti tanúsítás.
Célkeresztben a kivi
15 tonna, több mint négy millió forint értékű kivit vontak ki a forgalomból Budapesten egy múlt heti Nagybani piaci razzián az élelmiszerlánc-biztonsági szakemberek. Az ellenőrzés célkeresztjében a termékek nyomon követhetősége, valamint a szezonális gyümölcsök közül a kivi minőségi előírásoknak való megfelelése állt.
Mitől vacak egy bor?
Az OMÉK 2011 borokat és pálinkákat bemutató G pavilonjának egyik legnépszerűbb standja lett az MgSzH Borászati Igazgatóság, korábbi, közismert nevén OBI (Országos Borminősítő Intézet), ahol nem csak szakmabeliek tolonganak a pultok körül.
Szemetet etetnek velünk?
Budapest Főváros Kormányhivatala szerint gyakran gyengébb minőségű vagy rosszabb élvezeti értékű termékeket forgalmaznak a multinacionális cégek Magyarországon, mint Nyugat-Európában. Néhány vizsgált termék, köztük bébiételek és pelenkák esetében jelentős minőségromlást is tapasztaltak.
