
Egy év alatt duplájára nőtt a mobilfizetések száma Magyarországon
Az MNB adatai szerint a mobilfizetéses tranzakciók száma és értéke is több mint a duplájára nőtt 2020 és 2021 második negyedéve között. Az egyre népszerűbb okosórás fizetések pedig még tovább növelhetik az innovatív megoldások térnyerését Magyarországon.
Online pénztárgépek: hazai megoldás a készpénzmentességre
Alig két hét telt el a kormány készpénzgyilkos bejelentése óta, mely szerint az online pénztárgépet használó kereskedők 2021. januárjától kötelesek mindenhol biztosítani az elektronikus fizetés lehetőségét - legyen az bankkártyás fizetés, azonnali átutalásra épülő fizetés, vagy akár érintésmentes, mobiltelefonnal történő fizetés -, már meg is született a megoldás: az Organic Soft fizetési terminálrendszerét építi be pénztárgépeibe a Szintézis Informatika.
Közel az áttörés a mobilfizetésben
A regisztráció már lezárult a Mobiltárca tesztelésre, az NFC technológiára épülő mobilfizetési módszert az év végéig több ezren próbálhatják majd ki. A MasterCard szakértői szerint a piac már készen áll az új megoldás bevezetésére.
Állami kézbe kerül a hazai mobil fizetési rendszer
A kormány elfogadta és a közeljövőben rendeletben kihirdeti a Nemzeti Mobil Fizetési Rendszer részletszabályait – közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium.
Mobilfizetést mindenhová
Továbbfejlődött a tavaly debütált mobilfizetési rendszer többek között az okostelefonos szoftveres és a kétdimenziós vonalkód, a QR-kód megoldásokkal is. A legtöbb lehetőséget ugyanakkor az NFC-technológia jelenti, a fejlesztők célja, hogy minden plasztikkártyát a mobiltelefonba integráljanak – számoltak be mobiltechnológiai szakértők a most zajló siófoki Laurel Retail 2011 kereskedelemszakmai konferencián.
Egyesület alakult a mobil fizetés elterjesztésére
Összefogott hat magyarországi szolgáltató annak érdekében, hogy a piacon minél gyorsabban elterjedjen a mobil alapú NFC (Near Field Communication) megoldás, ezen belül a mobiltelefonnal történő fizetés és vásárlás.
