
Elérhető a qvik egyes Príma üzletekben
A hazai fejlesztésű qvik mobilfizetési megoldást a magyar üzletlánc egyes Príma üzletei az elsők között alkalmazzák.
K&H: nyugdíjba mehetnek a bankkártyák a fiatalok többsége szerint
A fiatalok fele a kriptovaluták térnyerését valószínűsíti a jövőben.
Óriási emelkedés történt a mobilfizetéseknél 2022-ben egy felmérés szerint
Látványos növekedéssel zárták a múlt évet a K&H okoseszközös megoldásai.
A magyarok ötöde tervez mobiltelefonnal fizetni a fekete pénteken
A hazai fogyasztók elsősorban a gyorsaság, a kényelem, valamint a biztonság miatt részesítik előnyben a technológiát.
Megugrott a mobilfizetések száma Magyarországon
A felhasználók a boltokban egyebek mellett „trendisége” miatt szeretik használni az okostelefonos technológiát.
Tippek a GPay-fizetéshez
A tavaszi bevezetés óta eltelt hat hónapban a K&H ügyfelei 1,5 millió tranzakciót bonyolítottak le a GooglePay segítségével. Kisokos az új fizetési módszerhez.
Mobilfizetéssel a mentőkért
Hamarosan zárul a K&H adományozási kampánya, amely során az Országos Mentőszolgálat innovatív életmentő műszerekhez jut. Fizess TE is a mobiloddal, hogy együtt segítsünk, és megköszönjük a mentők erőn felüli, hősies munkáját.
Átlépte a havi 1 milliót a mobilos fizetések száma a K&H-nál
Nemzetközi szinten már dübörög, és hazai szinten is nagy érdeklődés van a mobiltelefonos fizetés iránt. A következő években a bolti vásárlások akár harmadát kitevő mobilos tranzakciók használatát ösztönzi a K&H adományozási programja is. Ennek eredményeként már most 16 százalékkal növekedett a használat, és eddig 13 millió forint gyűlt össze az Országos Mentőszolgálat javára.
Rekordok a mobilfizetésben itthon
A járványhelyzet komoly lökést adott a digitális fizetéseknek. Már több mint félmillió bankkártyát költöztettek mobiltelefonjukba a magyar felhasználók - idézik a közleményben a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatait.
KOMApp a járvány elleni harchoz
Egy magyar közösségi mobilfizetési alkalmazás támogatást nyújthat a koronavírus elleni harcban.
Lassan leszoknak a készpénzről a netezők
Egyre többen választanak inkább készpénzkímélő fizetési megoldásokat Magyarországon. Míg az elmúlt években a felnőtt internetezők egyharmada fizetett inkább készpénzmentesen – ha tehette; arányuk mára már 44 százalékra nőtt. A digitális technológiák a fizetés esetén is egyre jobban a mindennapi életünk részévé válnak, és várhatóan a készpénzmentes fizetést preferálók aránya tovább bővül az elkövetkezendő években. A felnőtt internetezők készpénzzel, online és mobilfizetéssel kapcsolatos viszonyával foglalkozik az eNET második eTrends Monitor kutatása, amely az OTP Mobil megbízásából készült.
Jönnek az Elektronikus Fizetési Szolgáltatók
Áprilisi bejegyzését követve most elkezdte működését a készpénzkímélő elektronikus fizetési (helyfüggetlen mobilfizetési) szolgáltatást nyújtó társaságok civil úton szervezett, autonóm érdekképviseleti feladatokat ellátó társadalmi, szakmai szervezete az Elektronikus Fizetési Szolgáltatók Szövetsége (EFISZ).
