2050-re megduplázódik a műanyagfelhasználás?

2050-re megduplázódik a műanyagfelhasználás?

Bár az EU nemrégiben új szabályozást léptetett életbe, amely 2030-tól él, globális természetvédő és - gazdasági -szervezetek jóval radikálisabb fellépést sürgetnek.

Jelentősen csökken a SPAR műanyagfelhasználása

Jelentősen csökken a SPAR műanyagfelhasználása

Mintegy 13,5 tonnával kevesebb műanyagot használnak fel a Regnum Húsüzem tálcás húsáruinak csomagolásához 2022-ben.

Így lesz még zöldebb a sörözés

Így lesz még zöldebb a sörözés

"2018-ban a HEINEKEN Hungária volt az első vállalat, amely kampányt indított annak érdekében, hogy felhívja a fogyasztók figyelmét, mennyire fontos az, hogy miből fogyasztják kedvelt italukat. A nagyüzemi sörgyárak közül elsőként szintén a HEINEKEN Hungária vonta ki PET-palackos termékeit a portfóliójából, évi 200 tonna műanyagtól mentesítve ezzel a környezetet. A vállalat az idei évtől kizárólag üveges, hordós és végtelenszer újrahasznosítható alumíniumdobozos termékeket gyárt és forgalmaz" - írják közleményükben. 

17 tonnával kevesebb műanyagot használ a Lidl

17 tonnával kevesebb műanyagot használ a Lidl

Tovább csökkentette műanyag-felhasználását a Lidl Magyarország: ezúttal zöldség-gyümölcs kínálatában optimalizálta számos termék csomagolását. A fejlesztés eredményeképpen, éves szinten több mint 17 tonna műanyagot takarít meg a vállalat.

Plasztikmentes húsvétot!

Plasztikmentes húsvétot!

Műfű, műanyagtojás, műanyagkosár és temérdek felesleges csomagolás. Ahogy szinte minden, a kiskereskedelem fókuszában álló ünnepkor, húsvét alkalmával is jelentősen megnő a műanyagfelhasználás. Pedig higgyük el, létezhet plasztikmentes húsvét is, méghozzá anélkül, hogy az ünnepi élmény csorbát szenvedne.