
Újrahasznosított hulladékot tartalmazó új műanyag szatyrok a Tescóban
A Tesco újrahasználatra és újrahasznosításra vonatkozó fenntarthatósági gyakorlata túlmutat a termékek csomagolásán. Az áruházlánc mostantól évente 150 tonna műanyagnak ad új életet azzal, hogy a működésében keletkező hulladékot új műanyag hordtasakokban használja fel. Az új zacskók vastagsága és teherbírása nagyobb elődjeikénél, így a Tesco arra ösztönzi a vásárlókat, hogy minél többször használják az új szatyrokat.
Csapás a műanyag csomagolásokra
Emlékeznek, amikor a kenyeret és a gyümölcsöt nem – vagy csak papírba – csomagoltuk? Amikor nem volt lépten-nyomon nejlonszatyor és műanyag csomagolás az üzletekben? Ebben a fenntartható állapotban próbál gondolkodni az Európai Unió is - az Európai Parlament októberben megszavazta az egyszer használatos műanyagok tiltását. Lesz-e közös nevező a kereskedelemmel?
