
Információcsere megállapodás az USA-val
Létrejött az országonkénti jelentések (CBCR) cseréjéről szóló megállapodás Magyarország és az Egyesült Államok között.
A magyar kkv-k exportképességét növelné a kormány
A kormány egyik célja az, hogy nőjön a kis- és középvállalkozások exportja, ezért támogatja a vállalkozásokat abban, hogy minél nagyobb számban vegyék igénybe az ösztönzőrendszer eszközeit - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) államtitkára az Exportra fel! című fórumon kedden, Zalaegerszegen.
Szigorúbb lehet a multikkal a kormány
Módosítaná, több ponton pedig szigorítaná a kabinet az egyedi kormánydöntéssel (ekd) nyújtható befektetés-ösztönzési célú beruházási támogatások rendszerét.
Nem utálni kellene a multikat, hanem tanulni tőlük
A multiellenesség nem globális, hanem magyar betegség, a kkv-k gyengesége ugyancsak nem általános, szintén magyar sajátosság – mondta el Hegedűs Zoltán Világgazdaság Patrióta gazdaságpolitika konferenciasorozata keretében zajló tanácskozáson.
Szívesen egyeztetne a kormánnyal a Tesco új vezérigazgatója
A szakember 23 éve dolgozik a Tescónál, hozzánk Thaiföldről érkezett. Itt tartózkodását örömtelinek nevezte, Budapestet pedig egy nagyszerű világvárosnak, ahol nemcsak tartózkodni öröm, hanem dolgozni is.
A multikkal szembeni bejelentésekre buzdít a Jobbik
Felhívást intéz a Jobbik a multinacionális cégek jogsértéseit elszenvedő dolgozókhoz, hogy akár névtelenül is jelentsék be panaszaikat választókerületük jobbikos országgyűlési képviselőjéhez. A reklamációk alapján a párt politikusai bejelentéseket vagy feljelentéseket tesznek az illetékes hatóságoknál.
Adó nélkül viszik ki a pénzt a multik?
A jelenségre a Magyar Okleveles Adószakértők Egyesülete hívta fel a figyelmet, rögzítve, hogy a nemzetközi nagyvállalatok a Magyarországon megtermelt jövedelmük jelentős részét év közben úgy utalják át külföldi anyacégüknek, hogy itthon nem fizetnek adót.
Szakmáját vesztette minden tizedik kereskedő
A szakszervezetek szerint a lépés leértékeli az érintett szakmákat, és csak a nagy hipermarketek érdekét szolgálja, a kereskedők szerint viszont az új előírások megfelelnek a piaci gyakorlatnak – írta a Népszabadság hétfői számában.
