A+A 2021 szakvásár a megváltozott munka világáról

A+A 2021 szakvásár a megváltozott munka világáról

A világjárvány még nagyobb lendületet adott a munka világában zajló változásoknak – az A+A 2021, a munkahelyi biztonsági és foglalkozásegészségügyi világvásár ezt a témát járja körül.

Megalakult a Magyar Munkavédelmi Akadémia

Megalakult a Magyar Munkavédelmi Akadémia

A Magyar Munkavédelmi Akadémia – Egyesület a Biztonságkultúra Fejlesztéséért néven újonnan bejegyzett szervezet alapítói között van munkavédelmi szakmérnök, technikus, orvos, foglalkozás-egészségügyi szakember. Tudásukat, széleskörű nemzetközi tapasztalatukat és kapcsolatrendszerüket többek között az energiaszektor, autóipar, építőipar, elektronikai ipar biztonság-, egészség-, és környezetvédelmi területein kamatoztatják. A különböző munkahelyek veszélyeinek, biztonsági megoldásainak ismeretével eddig informális szakmai közösségként, saját erőforrásaikra, kollektív tudásukra támaszkodva járultak hozzá a hazai munkavédelem általános helyzetének javításához. Most új szintre léptek.

Munkavédelmi tájékoztató anyagok készülnek

Munkavédelmi tájékoztató anyagok készülnek

Céljuk a biztonságosabb munkavégzés elősegítése az Élelmiszer- és Italgyártás ágazatban.

Munkavédelmi ellenőrzések az agráriumban

Munkavédelmi ellenőrzések az agráriumban

Megkezdődött és szeptember végéig tart a mezőgazdasági tevékenységek országos munkavédelmi célvizsgálata. A munkavédelemre komolyan oda kell figyelni – hívja fel a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) a munkáltatók és a munkavállalók figyelmét. A mezőgazdaság területén 2017-ben több mint 650 munkabaleset történt, köztük 12 halálos kimenetelű. Jellemzően a halálos munkahelyi balesetek negyede-ötöde a mezőgazdaságban történik.

Csökkent a munkahelyi tragédiák száma

Csökkent a munkahelyi tragédiák száma

Csökkent a balesetek száma az agráriumban: 2017-ben az előző évi 837-ről 654-re csökkent a munkabalesetek éves száma, közülük a 2016. évinél 6-tal kevesebb, azaz 12 volt halálos kimenetelű – tájékoztatott az NGM Munkavédelmi Főosztálya.

Biztonságos munka a terepen

Biztonságos munka a terepen

A halálos munkabalesetek negyede a mezőgazdaságban történt tavaly, a legfőbb veszélyt a traktorokkal és más gépekkel gázolás, ütközés jelenti. Ősszel a bor- és pálinkakészítés során keletkező gázok is kockázatosak. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara országszerte fórumokat tart a munkabiztonság növelése érdekében.

Munkavédelmi kampány indul az mezőgazdaságban

Munkavédelmi kampány indul az mezőgazdaságban

A mezőgazdaság az egyik legveszélyesebb ágazat. Csak idén már 7 halálos munkabaleset történt.

Január elejéig választhatnak munkavédelmi képviselőt a cégek

Január elejéig választhatnak munkavédelmi képviselőt a cégek

2017. január 8-ig választhatnak munkavédelmi képviselőt a legalább 20 főt foglalkoztató cégek. Az új szabályozás értelmében 50-ről 20-ra csökkent a választáshoz szükséges munkavállalói létszám, ami több mint 10 ezer céget érint.

Még nem késő jelentkezni az A+A-ra

Még nem késő jelentkezni az A+A-ra

Bár hosszú a várólista, az újonnan regisztráló magyar cégek jó eséllyel juthatnak még kiállítási standhoz az októberi düsseldorfi A+A biztonságtechnikai szakvásáron.

Milyen plusz kötelezettségei vannak kánikulában a munkaadóknak?

Milyen plusz kötelezettségei vannak kánikulában a munkaadóknak?

Világos ruha, fejfedő, víz, sapka – ezekre kell a munkaadóknak leginkább odafigyelniük a nagy hőségben. A jogszabályok szerint zárt munkahelyeken sem lehet 24 foknál melegebb.

Forradalmian új, ultravékony védőeszköz a Kimberley-től

Forradalmian új, ultravékony védőeszköz a Kimberley-től

Az új ultravékony KLEENGUARD* G20 Atlantic Zöld Kesztyű hatékonyabb védelmet nyújt a hasonló vékonyságú kesztyűknél, nem korlátozza viselője kézügyességét és finomérzékelését, csökkenti a költségeket és az ökológiai lábnyomot.

Dioptriás védőszemüveg a Kimberley-től

Dioptriás védőszemüveg a Kimberley-től

Forradalmi, védőszemüvegbe integrált bifokális olvasólencsét fejlesztett ki a Kimberly Clark a precízebb és biztonságosabb munkavégzésért.

A húsipari cégek 13 milliós bírságot kaptak húsvétra

A húsipari cégek 13 milliós bírságot kaptak húsvétra

Összesen mintegy 13 millió forint bírságot szabtak ki a munkaügyi ellenőrök a húsvéti ünnepekkel összefüggő ellenőrzések során húsipari vállalkozásokra, az ellenőrzött munkáltatók 52 százaléka követett el valamilyen munkaügyi szabálytalanságot a vizsgálatba vont munkavállalók 15 százalékának sérelmére – közölte az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) kedden.