
100 százalékban zöldáramra áll át a Lidl
A Lidl 2022 január 1-jétől teljes üzlethálózatában, logisztikai központjaiban és irodaházában 100%-ban megújuló erőforrásból származó áramot használ. Ezenfelül tovább bővül a napelemmel ellátott áruházak száma.
Egyre többen használják ki a napenergiát
Napenergiás kiserőműből a 2008-as 363 kilowatt beépített teljesítmény öt év alatt a 86-szorosára, 31 120 kilowattra nőtt országos szinten. Szélenergiából azonban jóval kisebb volt a növekedés – írja a Napi Gazdaság.
Közösségi naperőműbe fektetnek a Spar vásárlói
SPAR áruházak tetejére szerelt naperőművekbe fektethetik megtakarításaikat a vásárlók, cserébe 25 éven át évi 5,1%-os hozamot kapnak – vásárlási utalványban.
Napkollektort állami támogatással - újra lehet pályázni!
Újra pályázhatnak vállalkozások és egyéb szervezetek megújuló energiaforrás hasznosítással kombinált épületenergetikai fejlesztésekre, a KEOP-2011-4.9.0 kódszámú kiírás keretében - közölte az NFÜ.
Bemutatták az áramtermelő ablakot
A Sharp bemutatta az áttetsző napelemet, ezzel lehetségessé vált, hogy a terasz korlátja, vagy épp az ablak termeljen áramot. Hogy az új megoldás kiváltja-e a tetőre szerelhető napelemeket, az a jövő kérdése, mindenesetre megsokszorozza a napfény hasznosítására felhasználható felületet.
Zöld benzinkutat avatott a MOL
Átadták a MOL első hazai zöld töltőállomását Budapesten, az Istenhegyi útnál. A beruházás mintegy 300 millió forintot tett ki. A jövő töltőállomásának homlokzatát és tetejét is örökzöld növények borítják, áramot pedig a kutak fölé magasodó napelemes szolárfa termel.
Mintaprojekt lett az első magyar naperőmű
Szolnoktól 25 kilométerre, Újszilváson, egy 2800 fős kistelepülésen avatták fel nemrég Magyarország első olyan naperőművét, amely a háztartási méretnél nagyobb kapacitású, és a közcélú hálózatra termel villamos energiát.
Működik a kenhető napelem
Még tesztelik, de a jövő greennovációja lehet a falakra és a kocsik karosszériájára kenhető napelem az indianai Notre Dame egyetem kutatóinak jóvoltából.
