
Adatalapú bizalom a médiában – új kihívások és lehetőségek az AI korában
A mesterséges intelligencia korában felértékelődik a médiatudatosság.
ÖRT-NMHH Minikonferencia: Merre tovább influenszer reklámozás?
Indul az #adEthics influenszer képzési program.
Több mint 2800 új reklámszpot jelent meg az első félévben
Csak február elsején 125 kisfilmmel frissült a tévéhirdetések repertoárja.
Egyre több a magyar terméket népszerűsítő tévés hirdetés
Hetvennyolc televízió műsorkínálatát vizsgálta a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a kutatásból kiderült, hogy kilenc százalékra nőtt a magyar termékeket népszerűsítő, új reklámszpotok aránya az elmúlt év második felében – tájékoztat a Kreatív Online.
NMHH: a háztartások háromnegyede használ vezetékes internetet
A magyar háztartások majdnem háromnegyedében használnak vezetékes internetet, viszont másfél millió ember sehogy sem internetezik - tájékoztatta reprezentatív kutatásának eredményeiről a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az MTI-t.
Ezeket az oldalakat nézik munka közben a dolgozók
A 15 év feletti magyar lakosok 74,11 százaléka internetezik, az internethasználatban az egyes korosztályok között komoly különbség mutatkozik - derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa által elfogadott, az internetes közönségmérési adatok alapján készült friss tanulmányból.
2020 második felében megduplázódott az új magyar reklámszpotok aránya
Novemberben mutatták be a legtöbb új reklámot, de a korábbi évekkel ellentétben ezek nem főleg reggel 6-8 óra között, hanem kora hajnalban debütáltak. NMHH-elemzés.
Nőtt a szponzorüzenetek száma a tévéműsorokban
Az előző időszakhoz képest 2020 második felében 7,4 százalékkal több támogatói szpot jelent meg az országos kereskedelmi televíziók műsoraiban a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsának (NMHH) e heti ülésén elfogadott új tanulmány szerint.
Reklámpiaci felmérés a leggyakrabban népszerűsített termékekről
Elfogadta és honlapján közzétette a Médiatanács a televíziókban az idei első félévben közzétett új reklámszpotokról szóló tanulmányt, amelyből kiderült, hogy továbbra is élelmiszereket és gyógyhatású szereket reklámoznak leginkább - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága az MTI-vel.
A tartalomfogyasztók elpártolnak a tévétől
Az internetezők fele már lényegében egyáltalán nem a tévéből, a rádióból vagy a nyomtatott sajtóból tájékozódik a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 2019 novembere és decembere között készült piackutatása szerint.
Nagyot csökkent a reklámszpotok napi száma
Március elejéhez képest mintegy tízezerrel csökkent a reklámszpotok száma a hónap végére - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) tanulmánya alapján a hatóság kommunikációs igazgatósága az MTI-vel.
Erre panaszkodnak a magyar netezők
Közzétette egy érdekes kutatása eredményét az NMHH, amely azt is bemutatja, milyen problémákat észlelnek a magyar internetezők, és mik azok, amik a legjobban zavarják a felhasználókat.
Túl hangos reklám miatt bírságolt az NMHH
A TV4 és a Galaxy4 médiaszolgáltatójára a túl hangos reklámok miatt 600 ezer, a debreceni FM90 Campus Rádió szolgáltatójára pedig a vállalttól eltérő műsorrend miatt 80 ezer forintos bírságot szabott ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa - közölte az NMHH Kommunikációs Igazgatósága pénteken az MTI-vel.
Átlag napi kétszáz reklám éri el a tévézőket
Átlagosan napi kétszáz szponzorüzenet éri el a tévézőket; az e téren vezető TV2-ben csökkent, az RTL Klubon jelentősen nőtt az ilyen megjelenések száma - tudható meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss kutatásából, a társszabályozásban együttműködő Önszabályozó Reklám Testület (ÖRT) elemzése pedig megfelelőnek találta a gyermekeknek szóló élelmiszerreklámok megjelenési gyakorlatát.
