Adatalapú bizalom a médiában – új kihívások és lehetőségek az AI korában

Adatalapú bizalom a médiában – új kihívások és lehetőségek az AI korában

A mesterséges intelligencia korában felértékelődik a médiatudatosság.

ÖRT-NMHH Minikonferencia: Merre tovább influenszer reklámozás?

ÖRT-NMHH Minikonferencia: Merre tovább influenszer reklámozás?

Indul az #adEthics influenszer képzési program.

Több mint 2800 új reklámszpot jelent meg az első félévben

Több mint 2800 új reklámszpot jelent meg az első félévben

Csak február elsején 125 kisfilmmel frissült a tévéhirdetések repertoárja.

Egyre több a magyar terméket népszerűsítő tévés hirdetés

Egyre több a magyar terméket népszerűsítő tévés hirdetés

Hetvennyolc televízió műsorkínálatát vizsgálta a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a kutatásból kiderült, hogy kilenc százalékra nőtt a magyar termékeket népszerűsítő, új reklámszpotok aránya az elmúlt év második felében – tájékoztat a Kreatív Online.

NMHH: a háztartások háromnegyede használ vezetékes internetet

NMHH: a háztartások háromnegyede használ vezetékes internetet

A magyar háztartások majdnem háromnegyedében használnak vezetékes internetet, viszont másfél millió ember sehogy sem internetezik - tájékoztatta reprezentatív kutatásának eredményeiről a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az MTI-t.

Ezeket az oldalakat nézik munka közben a dolgozók

Ezeket az oldalakat nézik munka közben a dolgozók

A 15 év feletti magyar lakosok 74,11 százaléka internetezik, az internethasználatban az egyes korosztályok között komoly különbség mutatkozik - derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa által elfogadott, az internetes közönségmérési adatok alapján készült friss tanulmányból.

2020 második felében megduplázódott az új magyar reklámszpotok aránya

2020 második felében megduplázódott az új magyar reklámszpotok aránya

Novemberben mutatták be a legtöbb új reklámot, de a korábbi évekkel ellentétben ezek nem főleg reggel 6-8 óra között, hanem kora hajnalban debütáltak. NMHH-elemzés.

Nőtt a szponzorüzenetek száma a tévéműsorokban

Nőtt a szponzorüzenetek száma a tévéműsorokban

Az előző időszakhoz képest 2020 második felében 7,4 százalékkal több támogatói szpot jelent meg az országos kereskedelmi televíziók műsoraiban a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsának (NMHH) e heti ülésén elfogadott új tanulmány szerint.

Reklámpiaci felmérés a leggyakrabban népszerűsített termékekről

Reklámpiaci felmérés a leggyakrabban népszerűsített termékekről

Elfogadta és honlapján közzétette a Médiatanács a televíziókban az idei első félévben közzétett új reklámszpotokról szóló tanulmányt, amelyből kiderült, hogy továbbra is élelmiszereket és gyógyhatású szereket reklámoznak leginkább - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága az MTI-vel.

A tartalomfogyasztók elpártolnak a tévétől

A tartalomfogyasztók elpártolnak a tévétől

Az internetezők fele már lényegében egyáltalán nem a tévéből, a rádióból vagy a nyomtatott sajtóból tájékozódik a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 2019 novembere és decembere között készült piackutatása szerint.

Nagyot csökkent a reklámszpotok napi száma

Nagyot csökkent a reklámszpotok napi száma

Március elejéhez képest mintegy tízezerrel csökkent a reklámszpotok száma a hónap végére - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) tanulmánya alapján a hatóság kommunikációs igazgatósága az MTI-vel.

Erre panaszkodnak a magyar netezők

Erre panaszkodnak a magyar netezők

Közzétette egy érdekes kutatása eredményét az NMHH, amely azt is bemutatja, milyen problémákat észlelnek a magyar internetezők, és mik azok, amik a legjobban zavarják a felhasználókat.

Túl hangos reklám miatt bírságolt az NMHH

Túl hangos reklám miatt bírságolt az NMHH

A TV4 és a Galaxy4 médiaszolgáltatójára a túl hangos reklámok miatt 600 ezer, a debreceni FM90 Campus Rádió szolgáltatójára pedig a vállalttól eltérő műsorrend miatt 80 ezer forintos bírságot szabott ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa - közölte az NMHH Kommunikációs Igazgatósága pénteken az MTI-vel.

Átlag napi kétszáz reklám éri el a tévézőket

Átlag napi kétszáz reklám éri el a tévézőket

Átlagosan napi kétszáz szponzorüzenet éri el a tévézőket; az e téren vezető TV2-ben csökkent, az RTL Klubon jelentősen nőtt az ilyen megjelenések száma - tudható meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss kutatásából, a társszabályozásban együttműködő Önszabályozó Reklám Testület (ÖRT) elemzése pedig megfelelőnek találta a gyermekeknek szóló élelmiszerreklámok megjelenési gyakorlatát.