
Tonnaszámra vont ki gyümölcsöt az NKFH az illegális árusoktól
Az ellenőrzés során kilenc árus mintegy három tonnányi termékét vették górcső alá.
Szabályellenesen működő állattartó telepet záratott be a Nébih
Nyomonkövethetőségi és higiéniai hiányosságok miatt kellett felfüggeszteni az egység tevékenységét.
Import sertéshúsokat vizsgált a Nébih
Országosan 671 kiskereskedelmi létesítményben végeztek ellenőrzést, 3 esetben tüntettek fel valótlan származási helyet.
1,2 tonna élelmiszerrel volt gond egy Szabolcs megyei kisboltban
Egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei élelmiszerüzlet ellenőrzése során több, mint 1,2 tonna, élelmiszer-biztonsági szempontból kifogásolható élelmiszert vontak ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei.
Bértároló cégnél tartott ellenőrzést a Nébih
A Nébih az MTI-nek küldött közleményébe kiemelte, hogy szakembereik 2020. május végén tartottak élelmiszer-higiéniai és nyomonkövetési ellenőrzést egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei, bértárolást végző vállalkozásnál.
Ehető vonalkódot kaphatnak a húsok
Láthatatlan és ehető vonalkódot fejlesztenek ki kutatók annak érdekében, hogy nyomon követhetővé váljanak a kereskedelmi forgalomban lévő húsok. Az új vonalkódok mobiltelefonnal is leolvashatók lesznek.
Tocsogott a víz a tofu üzemben
Felfüggesztette egy budapesti tofu előállító üzem működését a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH). Higiéniai és nyomonkövetési problémák miatt csaknem 600 kg terméket kellett megsemmisíteni és több mint 2 tonna alapanyagot zárolni. Az üzem fél millió forintos bírságra számíthat.
Elégedett téli élelmiszerlánc-biztonsági ellenőrzéseinek eredményével a NÉBIH
Néhány kirívó esettől eltekintve pozitív tapasztalatokkal zárult a 2015-ös téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés: a decemberi akció során 4997 vizsgálatot végeztek el a szakemberek, 8,4 tonna terméket vontak ki a forgalomból, 83 alkalommal figyelmeztetést és 185 esetben, összesen 21,7 millió forint bírságot szabtak ki - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) csütörtökön az MTI-vel.
3,5 tonna terméket foglalt le a NÉBIH egy budapesti húsnagykereskedésben
Egy budapesti húsnagykereskedést ellenőrzött november végén a NÉBIH Kiemelt Ügyek Igazgatósága (KÜI). Az egység takarítatlan, a termékek jelentős része jelöletlen volt. Az eljárás során több mint 3,5 tonna terméket kellett a szakembereknek lefoglalni és megsemmisíttetni. A tulajdonos mintegy egy millió forintos bírságra számíthat. Az ellenőrzés óta az üzletben a higiéniai hibákat kijavították, így tevékenységüket folytathatják. A NÉBIH sajtóközleménye.
A magyar állatorvosok élelmiszer-biztonsági működését méltatta Zsigó Róbert
Nemzeti érdek a lakosság biztonságos, jó minőségű, egészséges élelmiszerekkel való ellátása, mégpedig a lehető legnagyobb mértékben hazai forrásból - mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára pénteken a Magyar Állatorvosok Világszervezete és a Magyar Országos Állatorvos Egyesület (MOÁE) által szervezett szakmai konferencián.
Makulátlan a magyar fokhagyma
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) ezúttal a fokhagymákra fordította figyelmét Szupermenta projektjének legújabb terméktesztje során. A NÉBIH laboratóriumaiban 300 növényvédőszer-hatóanyagot vizsgáltak a szakemberek. Ezen felül mértek nehézfémtartalmat, valamint mikotoxin-szennyezettséget is. Jó hír, hogy élelmiszer-biztonsági szempontból valamennyi fokhagyma makulátlannak bizonyult!
Közétkeztető cégnél vizsgálódott a NÉBIH
Egy pest megyei közétkeztető cég több konyháján tartott ellenőrzést a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Kiemelt Ügyek Igazgatósága (NÉBIH KÜI). Az érintett cég egyik egységében több mázsa lejárt fogyaszthatósági és minőségmegőrzési idejű, továbbá jelöletlen, nem nyomonkövethető élelmiszert találtak és foglaltak le a szakemberek. A bírság várhatóan több százezer forint lesz.
Minimum 3,5 centiméteres átmérő
Szigorítaná az étkezési burgonya forgalomba hozatali szabályait a földművelésügyi tárca, írta a Magyar Idők kedden.
Zöldségtisztító üzemek működését függesztette fel a NÉBIH
Azonnali hatállyal felfüggesztette két zöldségtisztító üzem működését a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH). A szeptemberi ellenőrzések során a Kiemelt Ügyek Igazgatóságának szakemberei számos élelmiszer-biztonsági, élelmiszerhigiéniai hiányosságot tártak fel. A nyomokövethetőségi előírásokat is több esetben megsértették az ellenőrzött egységek. Az eljárás során 11 tonna alapanyagot kellett megsemmisíteni. A jogsértő cégek többszázezres bírságra számíthatnak.
