Tonnaszámra vont ki gyümölcsöt az NKFH az illegális árusoktól

Tonnaszámra vont ki gyümölcsöt az NKFH az illegális árusoktól

Az ellenőrzés során kilenc árus mintegy három tonnányi termékét vették górcső alá.

Szabályellenesen működő állattartó telepet záratott be a Nébih

Szabályellenesen működő állattartó telepet záratott be a Nébih

Nyomonkövethetőségi és higiéniai hiányosságok miatt kellett felfüggeszteni az egység tevékenységét.

Import sertéshúsokat vizsgált a Nébih

Import sertéshúsokat vizsgált a Nébih

Országosan 671 kiskereskedelmi létesítményben végeztek ellenőrzést, 3 esetben tüntettek fel valótlan származási helyet.

1,2 tonna élelmiszerrel volt gond egy Szabolcs megyei kisboltban

1,2 tonna élelmiszerrel volt gond egy Szabolcs megyei kisboltban

Egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei élelmiszerüzlet ellenőrzése során több, mint 1,2 tonna, élelmiszer-biztonsági szempontból kifogásolható élelmiszert vontak ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei.

Bértároló cégnél tartott ellenőrzést a Nébih

Bértároló cégnél tartott ellenőrzést a Nébih

A Nébih az MTI-nek küldött közleményébe kiemelte, hogy szakembereik 2020. május végén tartottak élelmiszer-higiéniai és nyomonkövetési ellenőrzést egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei, bértárolást végző vállalkozásnál.

Ehető vonalkódot kaphatnak a húsok

Ehető vonalkódot kaphatnak a húsok

Láthatatlan és ehető vonalkódot fejlesztenek ki kutatók annak érdekében, hogy nyomon követhetővé váljanak a kereskedelmi forgalomban lévő húsok. Az új vonalkódok mobiltelefonnal is leolvashatók lesznek.

Tocsogott a víz a tofu üzemben

Tocsogott a víz a tofu üzemben

Felfüggesztette egy budapesti tofu előállító üzem működését a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH). Higiéniai és nyomonkövetési problémák miatt csaknem 600 kg terméket kellett megsemmisíteni és több mint 2 tonna alapanyagot zárolni. Az üzem fél millió forintos bírságra számíthat.

Elégedett téli élelmiszerlánc-biztonsági ellenőrzéseinek eredményével a NÉBIH

Elégedett téli élelmiszerlánc-biztonsági ellenőrzéseinek eredményével a NÉBIH

Néhány kirívó esettől eltekintve pozitív tapasztalatokkal zárult a 2015-ös téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés: a decemberi akció során 4997 vizsgálatot végeztek el a szakemberek, 8,4 tonna terméket vontak ki a forgalomból, 83 alkalommal figyelmeztetést és 185 esetben, összesen 21,7 millió forint bírságot szabtak ki - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) csütörtökön az MTI-vel.

3,5 tonna terméket foglalt le a NÉBIH egy budapesti húsnagykereskedésben

3,5 tonna terméket foglalt le a NÉBIH egy budapesti húsnagykereskedésben

Egy budapesti húsnagykereskedést ellenőrzött november végén a NÉBIH Kiemelt Ügyek Igazgatósága (KÜI). Az egység takarítatlan, a termékek jelentős része jelöletlen volt. Az eljárás során több mint 3,5 tonna terméket kellett a szakembereknek lefoglalni és megsemmisíttetni. A tulajdonos mintegy egy millió forintos bírságra számíthat. Az ellenőrzés óta az üzletben a higiéniai hibákat kijavították, így tevékenységüket folytathatják. A NÉBIH sajtóközleménye.

A magyar állatorvosok élelmiszer-biztonsági működését méltatta Zsigó Róbert

A magyar állatorvosok élelmiszer-biztonsági működését méltatta Zsigó Róbert

Nemzeti érdek a lakosság biztonságos, jó minőségű, egészséges élelmiszerekkel való ellátása, mégpedig a lehető legnagyobb mértékben hazai forrásból - mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára pénteken a Magyar Állatorvosok Világszervezete és a Magyar Országos Állatorvos Egyesület (MOÁE) által szervezett szakmai konferencián.

Makulátlan a magyar fokhagyma

Makulátlan a magyar fokhagyma

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) ezúttal a fokhagymákra fordította figyelmét Szupermenta projektjének legújabb terméktesztje során. A NÉBIH laboratóriumaiban 300 növényvédőszer-hatóanyagot vizsgáltak a szakemberek. Ezen felül mértek nehézfémtartalmat, valamint mikotoxin-szennyezettséget is. Jó hír, hogy élelmiszer-biztonsági szempontból valamennyi fokhagyma makulátlannak bizonyult!

Közétkeztető cégnél vizsgálódott a NÉBIH

Közétkeztető cégnél vizsgálódott a NÉBIH

Egy pest megyei közétkeztető cég több konyháján tartott ellenőrzést a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Kiemelt Ügyek Igazgatósága (NÉBIH KÜI). Az érintett cég egyik egységében több mázsa lejárt fogyaszthatósági és minőségmegőrzési idejű, továbbá jelöletlen, nem nyomonkövethető élelmiszert találtak és foglaltak le a szakemberek. A bírság várhatóan több százezer forint lesz.

Minimum 3,5 centiméteres átmérő

Minimum 3,5 centiméteres átmérő

Szigorítaná az étkezési burgonya forgalomba hozatali szabályait a földművelésügyi tárca, írta a Magyar Idők kedden.

Zöldségtisztító üzemek működését függesztette fel a NÉBIH

Zöldségtisztító üzemek működését függesztette fel a NÉBIH

Azonnali hatállyal felfüggesztette két zöldségtisztító üzem működését a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH). A szeptemberi ellenőrzések során a Kiemelt Ügyek Igazgatóságának szakemberei számos élelmiszer-biztonsági, élelmiszerhigiéniai hiányosságot tártak fel. A nyomokövethetőségi előírásokat is több esetben megsértették az ellenőrzött egységek. Az eljárás során 11 tonna alapanyagot kellett megsemmisíteni. A jogsértő cégek többszázezres bírságra számíthatnak.