Nyúlhús a reflektorfényben - kampány segíti az ágazatot

Nyúlhús a reflektorfényben - kampány segíti az ágazatot

2025 októberének első hétvégéjén a nyulaké lesz a főszerep a hazai éttermekben.

Országos kampány a nyúlhús-fogyasztás népszerűsítésére

Országos kampány a nyúlhús-fogyasztás népszerűsítésére

A promóció a „Nyúl-j bele” fantázianevet kapta.

Súlyos értékesítési gondok a nyúlágazatban

Súlyos értékesítési gondok a nyúlágazatban

A magyarországi nyúltenyésztés legnagyobb felvevőpiaca Németország, Svájc és Olaszország, ahol a járványhelyzet hatására visszaesett a kereslet. A takarmányárak ugyanakkor növekedtek, a felvásárlási árak csökkentek, a megmaradó húst hűtve be kell tárolni, ami komoly költségtöbbletet jelent. A magyar nyúl 96 százaléka exportra kerül, jelen helyzetben azonban a hazai fogyasztás emelkedése is segítheti az ágazatot.

Nyúlágazati konferencia

Nyúlágazati konferencia

Az OMÉK-on megrendezett nyúlágazati konferencián Feldman Zsolt mezőgazdaságért felelős államtitkár átadta a Nyúl Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnökének, Juráskó Róbertnek a szakmaközi szervezeti elismerő dokumentumot. A nyúl ágazatban évek óta kiemelkedő tevékenységet végző szervezet teljesítette az uniós, illetve hazai jogszabályokban előírt feltételeket, olyan szervezettséget és képviseleti szintet ért el, amely alkalmassá tette a miniszteri elismerés elnyerésére. Ezzel a döntéssel immár kilenc ágazati szakmaközi szervezet működik Magyarországon.