„Csak egy díszlet lesz a talaj, ha nem vigyázunk rá”

„Csak egy díszlet lesz a talaj, ha nem vigyázunk rá”

Nagy István agrárminiszter a Romániai Biogazdálkodók 18. Konferenciáján, szombaton, a Kolozsvári Agrártudományi és Állatorvosi Egyetemen jelent meg. 

Új korszak kezdődik az ökológiai válság kezelésében

Új korszak kezdődik az ökológiai válság kezelésében

Létrejött a megállapodás az ENSZ biodiverzitás csúcstalálkozón.

Kávészállítás vitorláshajóval

Kávészállítás vitorláshajóval

Megvalósult a környezetbarát kávéimport. Az ötlet majdnem egyidős az emberiséggel, de újításnak tűnhet egy olyan világban, ahol a cél a fosszilis energiafüggőség csökkentése. Az Avontuur holland vitorláshajó befutott a délnyugat-franciaországi Bordeaux kikötőjébe a kolumbiai kávészállítmánnyal - írja az euronews.

Növekedésben az agrárium első „élő labora”

Növekedésben az agrárium első „élő labora”

Bővülő csapat és tevékenység, új kutatási területek, fejlődő korábbi projektek és felütésként március elején az öko ágazat számára szervezett konferencia: lendületesen vág neki 2020-nak hazánk egyetlen, kifejezetten fenntartható mezőgazdasággal foglalkozó, tudományos szervezete, az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet.

Egyszerűsödik az ökológiai termékek unión belüli mozgásának nyomon követése

Egyszerűsödik az ökológiai termékek unión belüli mozgásának nyomon követése

Szerdán lép hatályba az ökológiai termékek behozatalát, a szállítmányok unión belüli mozgását pontosabban nyomon követő új uniós elektromos tanúsítási rendszer - közölte az Európai Bizottság kedden.

Fazekas Sándor: mára megduplázódott a biogazdálkodó termelők száma

Fazekas Sándor: mára megduplázódott a biogazdálkodó termelők száma

Olyat akarunk termelni, amit a vásárlók szeretnek és megvesznek. Ezeknek a termékeknek mindenképpen hagyományosnak, GMO-mentesnek és természetesnek kell lenniük - mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter csütörtökön a Pest megyei Gödöllő Szent István Egyetemén tartott konferencián.

Először kapnak uniós támogatási előleget a gazdák

Először kapnak uniós támogatási előleget a gazdák

Napokon belül hozzájuthatnak a támogatási előlegekhez az agrár-környezetgazdálkodási, illetve az ökológiai termelést célzó programban részt vevő gazdálkodók, miután megkezdték az agrár-környezetgazdálkodási (AKG) és az ökológiai (ÖKO) termelést segítő támogatás előlegeinek kifizetését - írta keddi számában a Magyar Idők.

Nemsokára feltüntethetővé válik a GMO-mentesség az érintett élelmiszereken

Nemsokára feltüntethetővé válik a GMO-mentesség az érintett élelmiszereken

Elkészült a GMO-mentes élelmiszerek címkézésének jogszabályi kerete, amely várhatóan az év első felében lép hatályba - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) csütörtökön.

Készülhetnek a zöldítésre a gazdák

Készülhetnek a zöldítésre a gazdák

A 2015-ben induló új közvetlen támogatási rendszer számos új, kötelező elemet tartalmaz a termelők számára, melyek közül a legfontosabb a zöldítés követelményrendszere. Magyarországnak - ahogyan mind a 28 tagállamnak – 2014-ben többlépcsős bejelentési kötelezettségnek kell eleget tennie az Európai Bizottság felé a közvetlen támogatás zöldítési eleméről. Az alapos előkészítő munka eredményeképpen 2014. július végén hazánk teljesítette a bejelentés első fordulóját, mellyel megalapozta a magyar zöldítési modell 2015-től alkalmazandó keretrendszerét.

Enyhébb lett a KAP

Enyhébb lett a KAP

Az eredeti elképzelésekhez képest számos változás történt a Közös Agrárpolitika (KAP) új rendszerében - írja a Világgazdaság Online. A módosulásoknak elsősorban maguk a termelők örülhetnek.

Terítéken a természetes módon készült ételeink

Terítéken a természetes módon készült ételeink

A bioborok, biopálinkák, bioételek és más, bio és természetes alapanyagokat felhasználó élelmiszer-előállítók és forgalmazók bemutatkozása mellett magyar folklór táncokat láthatnak és dalokat hallhatnak a lengyelországi Lodzban rendezett háromnapos Natura Food Nemzetközi Hagyományos- és Bioélelmiszer Vásáron a magyar standra látogatók, ahol Magyarország díszvendégként szerepel.