
Éledezik a magyar mézpiac, de az árak még a múltban ragadtak
Három év után idén kezdett megmozdulni a mézpiac .
A hársméz áll az idei mézfogyasztást ösztönző kampány fókuszában
Egy, két, hárs: Elindulnak a mézes hetek.
Megszületett az eredmény a gyulai mézversenyen
Idén 448 termékminta versengett a zsűri kegyeiért.
Együttműködési megállapodást kötött az OMME és a Sió
A gyümölcslégyártó számos különböző fronton igyekszik segíteni a méztermelő szakemberek munkáját.
Két tonna méz egészségügyi dolgozóknak
Kétezer kilogramm mézet adott az Országos Mentőszolgálat munkatársainak, valamint a Szent László és Korányi Kórház egészségügyi dolgozóinak az önkéntességet és adományozást koordináló kormányzati akciócsoport, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) és az Agrármarketing Centrum (AMC).
Kissé csalódottak a méhészek
Nem zártak jó évet a méhészek, az árak nyomottak és a tavalyi termés csak közepes lett - mondta Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke csütörtök reggel az M1 aktuális csatornán.
Csökken a méhészek száma
Az elmúlt egy-két évben csökkenni kezdett a méhészek száma, mert egyre nehezebb méheket tartani - közölte az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke szerdán.
Nem hiányzott a hőség a méhészeknek
Az extrém hőség sem kedvez a méhészetnek, mert rövidebb ideig virágoznak a növények, és a méheknek a kaptár hűtésével is foglalkozniuk kell - közölte az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke az M1 aktuális csatornán.
Mézfogyasztás-ösztönző kampány indul
A mézfogyasztás fontosságáról, a méz élettani hatásairól és táplálkozásunkban betöltött nélkülözhetetlen szerepéről indít közös fogyasztásösztönző kampányt az Agrárminisztérium (AM), az Agrármarketing Centrum (AMC), az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK). A „Legyen minden nap, mézes nap!” szlogent viselő, két hónapon át zajló promóció során különböző rendezvényeken, valamint online és rádiós kampányban népszerűsítik az egészségvédő hatásáról is ismert élelmiszert.
A megtermelt méz kétharmadát tudják eladni a magyar termelők az uniós piacon
A hamis kínai méz miatt csak a megtermelt méz 35 százalékát tudják eladni az uniós termelők az EU piacán - mondta Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) elnöke pénteken az M1 aktuális csatornán.
Elszomorítóan silány lesz az idei méztermés
A tavalyi méhállomány fele fog csak akácmézet termelni idén – tudósít a HírTV. A rossz időjárás és egy Ázsiából származó atkafajta hozta nehéz helyzetbe az ágazat szereplőit. Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület és a Mezőgazdasági Minisztérium azt kezdeményezi, hogy csak vizsga letétele után lehessen elkezdeni a méhészkedést. A méz áfacsökkentése is napirenden van, a teherkönnyítésre az alapvető élelmiszerek után a vadhúsokkal együtt kerülhet majd sor.
Uniós mézadatbank létrehozását kezdeményezi az OMME
Uniós mézadatbank létrehozására van szükség, hogy vissza lehessen szorítani a főként ázsiai importból származó hamis készítményeket - mondta Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke az M1 aktuális csatornán pénteken.
Az unióban kapható mézek egyötöde hamisítvány
Megerősítette a termelők gyanúját az Európai Bizottság kiemelt mézvizsgálata, a legmodernebb eljárásoknak köszönhetően kiderült, hogy a közös uniós piacon kapható mézek ötöde hamisítvány – tudta meg a Magyar Idők. Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium miniszterhelyettese a Magyar Időknek elmondta, hogy bár Magyarországon már sikerült rendet tenni e téren, az exportpiacokon viszont továbbra is gondot okoz az ázsiai méz jelenléte. Az uniós polgárok többsége eddig nem volt tisztában azzal, hogy mézkeverék címén valójában hamis terméket vásárol.
Fazekas: kitisztult a hazai mézpiac
A szakminiszter és az Országos Magyar Méhészeti Egyesület szerint is javult a hazai mézpiac állapota, az az Európai Unióban változatlanul nyomás alatt tartják a piacot az ázsiai mézek – írta a Magyar Idők. Az OMME nagy sikerű mézfogyasztási kampányát idén is folytatja.
