Újabb sütőipari üzem tevékenységét függesztette fel a Nébih

Újabb sütőipari üzem tevékenységét függesztette fel a Nébih

Csaknem 500 kg élelmiszert vont ki a hatóság a forgalomból.

Mesterokleveleket adott át a NAK

Mesterokleveleket adott át a NAK

Pék, méhész, lovász, patkolókovács, mezőgazdasági gépész mesterokleveleket adott át a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK). Idén összesen 48 szakember tett mestervizsgát ezen szakmákban, a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban ma vették át a mesterleveleiket.

Jobb minőségű kenyereket vásárolhatunk június végétől

Jobb minőségű kenyereket vásárolhatunk június végétől

Komoly változásokat eredményeznek a hazai élelmiszeriparban a Magyar Élelmiszerkönyv kenyerekre vonatkozó új előírásai. A 2017. június 23-án hatályba lépő szabályozás értelmében az egyes termékek összetevőinek arányát lényegesen meg kell emelni annak érdekében, hogy az emberek valóban jó minőségű kenyerekhez jussanak hozzá. Ludwig Klára, a JÓkenyér pékmestere úgy látja, hogy jövőben a vásárló tényleg azt kapja, amiért fizet, ugyanakkor az eddig megszokott kenyerek íze is más, markánsabb lesz.

Díjazott lett a Fornetti Romániában

Díjazott lett a Fornetti Romániában

A Román Kereskedelmi Kamara a legjobb pékipari vállalkozásnak járó díjjal ismerte el a Fornetti romániai leányvállalatának 2015. évi teljesítményét.

Újradefiniálják a kenyér fogalmát

Újradefiniálják a kenyér fogalmát

Kevesebb só, több rost: rendeletben szabályoznák, mi minősül kenyérnek.

Színező maláta és adalékanyag

Színező maláta és adalékanyag

Péknek állt egy napra Pokorny Lia, Rákóczi Feri és Szilágyi Áron! A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) nagykövetei a magyarok kedvenc ételével, a kenyér és a péksütemények készítésével ismerkedtek. Előbbiből fejenként évi 73 kilót fogyasztunk el, utóbbiból 13 kilót, ami egy felnőtt esetében napi 20-25 dekát jelent. Nem mindegy azonban, hogy honnan és milyen minőségű pékáru kerül az asztalra.

Birodalom zsömléből és kenyérből

Birodalom zsömléből és kenyérből

Sok búza és rozs termett meg hazánkban 1995. november 7-e óta, mióta Ludwig (Mentesi) Klára és Christian Ludwig péksége megsütötte első kenyerét. A házaspár az elmúlt másfél évtizedben évről évre egyre nagyobb mennyiséget dolgoz fel a hazai kenyérgabona termésből, és mára saját bolthálózatot működtetnek és a legnagyobb élelmiszerláncok polcain is találkozhatunk ezzel a márkanévvel: JÓKENYÉR.

Kivárnak a kereskedők a kenyéráremeléssel

Kivárnak a kereskedők a kenyéráremeléssel

A pékszövetség elnöke nagy problémának látja, hogy a kereskedelem nem akarja befogadni az áremelést, kivárnak, ez pedig tönkreteheti a pékszakmát.

Jönnek a cseh pékek

Jönnek a cseh pékek

A GVH döntésével engedélyezte, hogy az Agrofert-csoporthoz tartozó Penam a.s. (Penam) megszerezze a Ceres Sütőipari Zrt. (Ceres) részvényeinek 100%-át. Emellett a Penam a.s. az Ivydale Ltd., mint kültag tulajdonában lévő 43,8%-os tulajdoni hányad egyidejű megvásárlásával – figyelemmel a Ceres Multi Pékség Bt.-ben (Multi) lévő 56,2%-os beltagi tulajdoni hányadára – a Multi egyedüli tulajdonosa és irányítója is lett.