Újabb különadós pert nyert a kormány

Újabb különadós pert nyert a kormány

Az Európai Bíróság ma hirdette ki a másodfokú ítéletét két magyarországi különadó egyesített perében. Ebben a perben a magyar kormány támadta, hogy az Európai Unió egyik szerve (az Európai Bizottság) felfüggesztette az ún. élelmiszerlánc-felügyeleti díjat és a dohányipari vállalkozások egészségügyi hozzájárulását. A bíróság mostani ítélete szerint jogellenes volt a két különadó felfüggesztése. A kormány ezzel a két üggyel sorozatban négy győzelmet aratott különadós ügyekben az Európai Bíróságon, ugyanis március elején a kiskereskedelmi és a távközlési különadó ügyekben is a kormánynak adtak igazat.

A kényelmi termékek felé fordul a Hungerit

A kényelmi termékek felé fordul a Hungerit

A kényelmi, konyhakész termékek felé fordul a Hungerit Zrt., amely új piacokat meghódítva tudta átvészelni a Négy Mancs támadása okozta válságot – közölte Magyar József elnök-vezérigazgató csütörtökön Szentesen.

Már a márkás sört is vizezik

Már a márkás sört is vizezik

Több millió dolláros kártérítést követelnek vásárlói az amerikai-belga Anheuser-Busch InBev sörgyártótól, mert állításuk szerint számos neves márkáját évek óta az üvegek címkéjén feltüntetettnél alacsonyabb alkoholtartalommal értékesíti.

Per indult a magyar kisker-különadó ellen az EU-ban

Per indult a magyar kisker-különadó ellen az EU-ban

Egy vidéki székhelyű kiskereskedelmi vállalkozás - minden bizonnyal a Hervis - vállalta, hogy felvállalja a pereskedést a kiskereskedelmi cégeket sújtó különadó ellen. Az ügy már az Európai Bíróságon van - írja a napi.hu.

Több mint félmilliárdra perelik a Négy Mancsot

Több mint félmilliárdra perelik a Négy Mancsot

Alapjaiban kérdőjelezik meg a Négy Mancs alapítványi működését, tevékenysége miatt perbe fogták a szervezetet.

A Yahoo beperelte a Facebookot

A Yahoo beperelte a Facebookot

A Yahoo szerint a Facebook ingyen használta a szellemi tulajdonát, és nem elégszik meg azzal, hogy a közösségi portál ezentúl fizessen licencdíjat.