
Extraprofit-különadók: itt vannak a részletek
A kormányé lesz az orosz olaj profitjának negyede.
A kormány lecsap a láncokra is
A kormány második intézkedési csomagját hétfőn terjeszti a parlament elé, melyben válságadók bevezetésével pénzt vonnak el a "nyereséget termelő vállalkozásoktól" - jelentette be Orbán Viktor szerdán. A váságadót három évre vetné ki a kormány a telekommunikációs cégekre, az energiaszektor vállalataira, illetve a kereskedelmi cégekre.
