Fontos tudni az automaták működtetőinek

Fontos tudni az automaták működtetőinek

A teljes automatapiac fehéredéséhez elsőként az üzemeltetők regisztrációjára van szükség. Ezt követően az adóhivatalnak már pontos és teljes képe lesz arról, hogy az országban hány és milyen automataberendezés üzemel. Az üzemeltetőknek még egy hónapjuk van készülékük bejelentésére. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal ugyanis július 31-ig úgynevezett szankciómentes időszakot biztosít az automatásoknak. Augusztus 1-től azonban már szigorúan ellenőrzi azt, hogy minden érintett eleget tett-e regisztrációs kötelezettségének. 

Torkos csütörtök: Nem lehet szűkített étlappal trükközni

Torkos csütörtök: Nem lehet szűkített étlappal trükközni

Enyhébb feltételekkel rendezi meg a Magyar Turizmus Zrt. februárban a torkos csütörtököt. Már kezdhetnek regisztrálni az éttermek.

E-útdíj: regisztrálhatnak a fuvarozók

E-útdíj: regisztrálhatnak a fuvarozók

Regisztrálhatnak hétfő délutántól az Elektronikus Útdíjszedési Rendszerben (HU-GO) a szerződni kívánó fuvarozók.

Csúszik az e-útdíj regisztráció

Csúszik az e-útdíj regisztráció

Az e-útdíjrendszer július elsejei indulása ezzel együtt sincs veszélyben.  

21 ezren komolyan vették az új Agrárkamarát

21 ezren komolyan vették az új Agrárkamarát

Országosan eddig több mint 250 ezren regisztrálták magukat az újjászerveződő Agrárkamarába, Csongrád megyében 21 ezer termelő jelentkezett és fizette be november 30-áig az 5000 forintos tagdíjat. A törvény szerint a tagság minden termelő és élelmiszer-feldolgozó számára kötelező. 

Alsó hangon kétmilliárdot szedhet be tagdíjakból az új agrárkamara

Alsó hangon kétmilliárdot szedhet be tagdíjakból az új agrárkamara

...ha regisztrál az a 400 ezer érintett, ha nem, az elmaradt tagdíjak ugyanis adó módjára behajthatók lesznek. A tagdíjat a bevétel alapján állapítják meg, ötezer a minimum,  egymillió forint a maximum. Ön regisztrált már?