
Jelentősen átalakította a hazai és a régiós reklámpiacot a koronavírus
A járvány következtében átalakultak a tartalomfogyasztási szokások, és régiós szinten 1,2 milliárd euróval estek a reklámköltések 2020-ban, a magyar állam azonban 21%-kal többet fordított hirdetésekre az egy évvel korábbihoz képest, ennek jelentős részét a vírussal kapcsolatos információátadásra. A pandémia évében azonban 3,8%-kal csökkent a teljes magyar médiapiac, áll a kelet-és közép-európai reklámpiacok teljesítményét, trendjeit bemutató, hiánypótló kiadvány, a CANnual Report 2021-es kötetében, amelyet novemberben mutatott be a 15 ország független reklámügynökségeiből – köztük a hazánkat képviselő Café Communications – álló hálózat, a weCAN.
Duplájára növelte reklámköltését 2020-hoz képest a Coca-Cola
Az idei második negyedévben főleg a fogyasztók felé irányuló költés növekedett jelentősen. A cég jobb minőségű, és pontosabban célzott hirdetéseket szeretne.
Alkoholos italok: tovább erősödik a digitális reklámköltés
A 12 kulcsfontosságú piacon* megjelenő alkoholreklámok valamennyivel a hirdetési piac 4,9 százalékos átlaga felett,5,3 százalékkal nőnek 2021-ben, miután szinte az összes érintett márka komoly mélyrepülésből tér vissza – olvasható a Zenith, a PublicisGroupe Hungary tagügynökségénekÜzleti intelligencia – alkohol: sörök és szeszesitalok nevet viselő előrejelzésében. Az idei évet követően az alkoholreklámok a piaccal összhangban alakulhatnak, 2022-ben és 2023-ban egyaránt 4–5 százalék közötti éves növekedési ütemmel.
Zenith: jelentős bővülés a digitális hirdetési piacon
Az egyre szélesebb fogyasztói bázis és az e-kereskedelem fejlesztése akár 7 százalékra is felpörgetheti az étel- és italmárkák digitális hirdetéseinek éves növekedését.
4 százalékkal nőtt tavaly a tévés reklámpiac
2019-ben a hazai televíziós reklámiac 4 százalékos bővüléssel 63 milliárd forintos bevételt ért el – derül ki a Magyar Elektronikus Műsorszolgáltatók Egyesülete (MEME) és az EY tanácsadócég elemzéséből. Valamelyest csökkent az állami reklámköltés mértéke és aránya, a kereskedelmi szereplők viszont növelték költéseiket. 2020-ban viszont erős visszaesésre számít a MEME.
Bővülhet idén a globális reklámpiac
A Dentsu Aegis Network által évente közzétett, a világ 59 országra kiterjedő előrejelzése szerint a globális reklámköltések összértéke idén várhatóan eléri a 615,4 milliárd dollárt, ami 3,9 százalékos növekedést jelent az előző évi 592,3 milliárd dollárral szemben - tájékoztat a Kreatív Online. A magyarországi reklámpiac eközben 7 százalékos bővülésre számíthat.
7,7 százalékkal nőtt tavaly a reklámpiac
A 2018-as Reklámtorta mérete 259,69 milliárd forint – jelentette be a Magyar Reklámszövetség (MRSZ) társzövetségeivel (IAB Hungary, MRSZ-OOH, MEME, MLE, DIMSZ, RAME, HEROE) közsen a korábbi évekhez hasonlóan az Evolution konferencián, ahol részletesen is bemutatták a 2018-as reklámköltési adatokat. A bővülés így közel 8 százalékos volt, ám ez az előző évek növekedési üteméhez képest kisebb növekedést jelent.
Tizenegy százalékkal emelkedett tavaly a hazai reklámköltés
Tavaly 216 milliárd forint volt a hazai reklámköltés, ami 11,2 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi adatot - áll a Magyar Reklámszövetség (MRSZ) által kedden publikált adatsorban.
Júniusban az élelmiszer-kereskedelmi tévéreklámok jutottak el a legtöbb nézőhöz
Az élelmiszer-kereskedelem tévéreklámjai érték el a legtöbb 18-49 éves nézőt a termékosztályok közül idén júniusban – derül ki a Nielsen jelentéséből. Utánuk egyéb gyógytermékek, személygépkocsi majd hitel-kölcsön és mobiltelefon előfizetés/csomag következnek a rangsorban. Többek között ezt állapítja meg a Nielsen Közönségmérés Kft. az általa szpot szinten vizsgált csatornák adatai alapján.
Áprilisban éves szinten 14 százalékkal több pénzt fordítottak tévéreklámokra
Kedvezmények nélkül 108 milliárd forintot költöttek tévéreklámra a cégek áprilisban, 14 százalékkal többet az egy évvel ezelőttinél a Nielsen Közönségmérés Kft. felmérése szerint.
A vasárnapi boltzár rendesen megkavarta a vállalatok reklámköltéseit
A boltok vasárnapi zárva tartásának bevezetése alaposan megmozgatta a kereskedelmi láncok reklámköltését – tájékoztat cikkében a Világgazdaság Online. A vállalkozások egy része, élükön a CBA-val, erős reklámkampányba kezdett, míg leginkább a külföldiek visszafogták a hirdetési kiadásaikat.
Így hirdettek a magyar médiában
A tanulmány alapján egyre kevesebb a gyermekeket célzó hirdetés, és érdekes módon a háztartási cikkek tévészpotjainak mindössze 7,5 százaléka szól kifejezetten a nőkhöz.
Tovább nőtt a digitális reklámpiac
Az európai folyamatokba illeszkedően növekedett tavaly a magyarországi digitális reklámköltés, ami így meghaladta a 35,6 milliárd forintot.
Négymillió tévéreklámmal bombáznak minket
Az elmúlt évben mintegy 4,2 millió reklám jelent meg a televíziós csatornákon, a listaáras reklámköltés pedig meghaladta a 620 milliárd forintot.
