
1,7 milliárd fontnyi saját részvényt vásárol vissza a Diageo
A brit Diageo Plc, a világ vezető szeszipari cége 1,7 milliárd font (2,31 milliárd dollár) értékű részvényvisszavásárlási program elindítását jelentette be február 21-én a MarketWatch amerikai gazdasági hírportál beszámolója szerint.
Ismét megrendezik a BÉT Részvényfutamot
Elkezdődött a regisztráció a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és a Pénziránytű Alapítvány online tőzsdejátékára, a BÉT Részvényfutamra - közölte a BÉT az MTI-vel.
600 milliót fizet ki osztalékként a Zwack
A Zwack Unicum igazgatósága a közgyűlés hatáskörében eljárva jóváhagyta a korábban előterjesztett javaslatot, amely szerint a társaság 610,5 millió forint osztalékot fizet – tájékoztat a Portfolio.hu.
Zwack éves közgyűlés
A Társaság többségi tulajdona 50%+1 részvény a Zwack és az Underberg család közös cégének tulajdonában van, a részvények 26 százalékát a Diageo csoport birtokolja, a többi részvényen mintegy 2600 intézményi- és magánbefektető osztozik.
Jól járt, aki az első fél évben cukorba fektette a pénzét
A kötvények és a részvények helyett egyre többen érdeklődnek a mezőgazdasági termékek iránt – állítja cikkében a Világgazdaság. Kockázatos befektetések, de az idén jól hoztak.
Az MNB felfüggesztette a Norbi Update Lowcarb részvények tőzsdei kereskedését
A jegybank felfüggesztette a Norbi Update Lowcarb és az OTT-ONE részvények tőzsdei kereskedését, mert mindkét kibocsátó megsértette a tájékoztatási kötelezettségre vonatkozó előírásokat - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Idén megfeleződhet a Zwack-részvények után járó osztalék
A Zwack Unicum Nyrt. igazgatósága részvényenként 1200 forint osztalék kifizetését javasolja a 2014/2015-ös üzleti év után, az osztalékról a társaság június 25-ére összehívott éves közgyűlése dönt - derítette ki az MTI a pénteken közzétett közgyűlési meghívóból.
Tényleg a föld érdekli Csányit
Az OTP Bank legalább 40 százalékra kívánja növelni piaci részesedését középtávon az agrárfinanszírozásban – jelentette ki Csányi Sándor kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.
A magyarok másképp fektetnek be
Magyarországon befektetési alapba invesztálnak legtöbben, míg globálisan legelterjedtebb a részvény. Többek között ezt állapítja meg a befektetői viselkedésről a Nielsen, a fogyasztók médiahasználatáról és vásárlásairól információkat, valamint ismereteket szolgáltató, vezető globális vállalat ötvenhat országban, több mint 28 ezer válaszadóra kiterjedő online felmérése.
