
Elindult a Borászok Borásza jelölés
A kuratórium összesít, majd az ülésen közös megegyezéssel véglegesítik az 50 nevet. A tavalyi év kitüntetettje Jásdi István volt.
A kávé ihlette a „csillagos” séfeket
A nyolccsillagos vacsorán a magyar mesterszakácsok mellé felsorakozott olasz sztárséfek igazi magyar alapanyagokat kombináltak az itáliai könnyedséggel és tradícióval.
Új IPA a horizonton
Újhullámos kraft sört mutatott be a két cég, amely Magyarországon eddig példa nélküli kapcsolat gyermeke: a Delight IPA esetében első alkalommal működik együtt egy hazai kisüzemi sörfőzde és egy vezető nemzetközi sörforgalmazó. A Horizont által megalkotott felsőerjesztésű sört a Carlsberg terjeszti Magyarországon.
Bocuse d'Or hazai döntő: Pohner Ádám nyert
A világ egyik legrangosabb szakácsversenye, a Bocuse d'Or európai döntőjébe jutásért hat séf versengett, A konyhai és a kóstoló zsűriben összesen 24 séf foglalt helyet, köztük a két évvel ezelőtti európai döntő győztese, Széll Tamás is, aki Torinóban a zsűri elnöke lesz.
Bikavér a gasztronómiában
Ha külföldieket kérdezünk a magyar borról, akkor a tokaji aszú után másodikként legtöbbször a bikavért említik. Itthon is népszerű ez a borfajta, amely annak is köszönheti jó hírét, hogy ételek széles körével párosítható.
A harcsa lett a 2017-es év hala
A harcsa az év hala 2017-ben - közölte a Magyar Haltani Társaság vasárnap.
Kulináris tabuk? Piha!
Ausztráliában csokoládélikőrben érlelt kékpenészes sajtot dobnak a piacra, amely valószínűleg finomabb annál, mint amilyennek hangzik.
Új mestereket avattak a gasztronómiai szövetség hévízi vacsoráján
A Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetség (MNGSZ) Hévízen tartotta hagyományos éves Mestervacsoráját a hétvégén. A közel öt évtizedes múltra visszatekintő rendezvényen az új mesterek, vizsgája, avatása mellett különböző elismerések átadására is sor került.
„A magyar konyha forradalmi időszakát éli”
Bekerültünk a világ gasztronómiai centrumába - értékelte a magyar szereplést a Gastronomika világkongresszuson Bíró Lajos séf kedden, a San Sebastianban tartott nemzetközi sajtótájékoztatón.
Magyar díszvendégség a Gastronomika konferencián
Alig egy héttel a San Sebastián-i filmfesztivál után a filmcsillagokat nemzetközi sztárséfek váltják az észak-spanyolországi tengerparti városban, ahol a vasárnap kezdődő Gastronomika elnevezésű gasztronómiai konferencián Magyarország a díszvendég.
Sok év munkája jelen van minden pohár borban
Szeptember (Szent Mihály hava) az összegzés ideje, amikor az ember számot vet: mit tett jól, és mit kell másként tennie a következő esztendőben. Ilyenkor, a szüreti felvonulásokon, mulatságokon ünnepeljük azt a sok, alázattal végzett munkát is, amit egész évben elvégeztünk a földeken, a kertben, a szőlőkben – köszöntötte Zsigó Róbert államtitkár, Baja és térsége országgyűlési képviselője a nemesnádudvari Szent Mihály Napi Újbor Ünnepre összegyűlteket.
Hazai ízek kavalkádja az államalapítás évfordulójának ünnepén
Idén is megnyitják a Magyar Ízek Utcáját a nemzeti ünnep alkalmából augusztus 20-21-én a budapesti Clark Ádám tér és a Döbrentei tér között.
Első hazai arany a pezsgők világbajnokságán
Harmadik alkalommal rendezték meg a nemzetközi Champagne és Pezsgő Világbajnokságot (CSWWC), amelyen két aranyérmet kaptak a Kreinbacher Birtok somlói furmint pezsgői, a Prestige Brut és a Brut Classic 2011 Magnum. A versenyt az elismert specialista, Tom Stevenson neve fémjelezi, a zsűriben egy hazai Champagne szakértő, Márkus György is pontozott.
Ízleléskor az összes érzékszerv aktuális élménye is befolyásolja az ételek zamatát
Van, aki édesszájú, van, aki inkább a sós ízeket szereti. Az arányok teljesen megegyeznek Európában – derül ki a Coca-Cola megbízásából készült friss felmérésből*, amelyben tíz ország vett részt. Sokan kezdik a reggelt édességgel, de este kétszer annyian kívánják. Szívesen próbálunk ki újdonságokat, de ebben döntő szerepe van annak, hogy gasztroélményeinket megosszuk másokkal a közösségi oldalakon. Az európaiak 66%-a nem tudja, hogy hány alap íz van.
