
Reciklált palackban árulják a Römerquellét
A Römerquelle ásványvíz 100 százalékban újrahasznosított műanyagból készült palackban lesz kapható hamarosan Magyarországon. A címkéjén olvasható felirat, a „Palackból lett palack” azt jelenti, hogy a Römerquelle csomagolásának volt korábbi élete: már kidobott palackok visszagyűjtésével és újrahasznosításával gyártották. És mivel 100%-ban újra is hasznosíthatóak, ezért a fogyasztók is segíthetnek abban, hogy visszakerüljenek a körforgásba. Ezek az ú.n. rePET-ek itthon újdonságnak számítanak, így ez a bevezetés jelentős lépés a Coca-Cola vállalat - amely portfóliójába az ásványvízmárka is tartozik - fenntarthatósági stratégiájában. Ebből az alkalomból a Römerquelle a Dining Guide-dal közösen Fenntarthatósági Díjat adott át, melyet az őrségbeli Pajta Étterem nyert el.
5300 éves ásványvíz a vendéglátóhelyeken
Hotelekben, éttermekben és a cateringszolgáltató cégeknél szolgálják fel a 400 méterről érkező régi-új ásványvizet. A Römerquelle 2003 óta a Coca-Cola Company tulajdonát képezi.
