
Kevesebb kacsa, kevesebb marha
Míg a baromfi- és a szarvasmarha-feldolgozás is csökkenő pályára került az év első felében, a sertéságazatban tovább folytatódott a növekedés. A bővülő élősertés-behozatal hajtotta a növekedést a hazai sertésfeldolgozóknál. A madárinfluenza miatt feleannyi kacsát dolgoztak fel ebben az évben.
Intenzíven zajlik a magyar sertésállomány PRRS-mentesítése
A sertésállományok reprodukciós zavarokkal és légzőszervi tünetekkel járó szindrómájától (PRRS) való mentesítése versenyképesebbé teszi a magyar sertéstartást és új exportpiacokat nyithat meg a magyar gazdák számára - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) hétfőn.
A sertéságazat helyzetét ecsetelte Derecskén Fazekas Sándor
Magyarországon az elmúlt években megállt a sertésállomány csökkenése, s ma már ismét 3,2 millió körüli az állomány - közölte a földművelésügyi miniszter szombaton Derecskén.
Ezért nőtt a sertésállomány
A földművelésügyi miniszter a Központi Statisztikai Hivatal legújabb adatait idézve rámutatott: egy év alatt 200 ezerrel, mintegy 7 százalékkal nőtt a magyar sertésállomány, erre évtizedek óta nem volt példa.
Nőtt a sertés- és a marhaállomány
Az első fél évben 82 ezerrel nőtt a sertés- és 5 ezerrel a szarvasmarha-állomány - jelentette a június 1-jei állapotok alapján csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Stagnál a magyar állattenyésztés
A jelentős uniós és nemzeti támogatások ellenére stagnál a magyar állattenyésztés, egyes szektorai pedig szűkülnek – mondta a Magyar Állattenyésztők Szövetsége (MÁSZ) elnökségének küldöttközgyűlésén a szervezet elnöke.
Folytatódott a szarvasmarha-állomány növekedése
A KSH adatai szerint tavaly december elején a jószágok száma már meghaladta a tíz évvel ezelőttit. A sertés- és a juhállomány csak szerényen gyarapodott.
A sertés ágazati programra az idén is 1,6 milliárd forint jut
A sertés ágazati programra az idén is 1,6 milliárd forint jut, csakúgy, mint a múlt évben - közölte Czerván György csütörtökön a VII. Budapesti Mangalica Fesztivál beharangozó sajtótájékoztatóján.
VM-rendelet a sertésállomány PRRS-fertőzöttségtől való mentesítéséről
Elkészült a vidékfejlesztési miniszter rendelete a magyar sertésállomány PRRS-fertőzöttségtől mentesítésének szabályairól, amelynek betartatása alapvető az ország fertőzöttség-mentes státuszának elérése érdekében - tájékoztatta a Vidékfejlesztési Minisztérium az MTI-t hétfőn. A rendelet már megjelent a Magyar Közlönyben, és január 31-én hatályba lép.
Újra kell gondolni a sertéstenyésztést
A megnyitó előtt, nulladik napi rendezvényként került sor a Kaposvári Állattenyésztési Napokon arra a sertéstenyésztői fórumra, amely utolsó állomása volt a Vidékfejlesztési Minisztérium által meghirdetett sertésprogram több helyszínen rendezett szakmai konferenciáinak - írja az MMG Online.
Februárban lesz sertés stratégia
Február második hetében tárgyalja a kormány a sertés stratégiát – hangzott el egy szakmai fórumon, ahol Czerván György államtitkár tartott előadást a 2012-ben várható támogatásokkal kapcsolatban.
