Elindult a sertéshúsfogyasztást ösztönző kampány

Elindult a sertéshúsfogyasztást ösztönző kampány

Idén a grill ételekre helyezi a hangsúlyt a kezdeményezés.

Zsugorodó német húspiac

Zsugorodó német húspiac

A húsfogyasztés és a sertéshús-termelés is csökken Németországban, ennek csak egyik oka, hogy a fogyasztók tudatosabban táplálkoznak.

Kampányt indítanak a farsangi sertéshúsfogyasztás népszerűsítésére

Kampányt indítanak a farsangi sertéshúsfogyasztás népszerűsítésére

Az Agrárminisztérium, az Agrármarketing Centrum és a Mangalicatenyésztők Országos Egyesülete a farsangi ünnepkörhöz kapcsolódva idén tizedik alkalommal népszerűsíti a sertéshús fogyasztását. A nagyböjt kezdetéig tartó kampány célja, hogy felhívják a vásárlók figyelmét a sertéshús és azon belül a prémium magyar fajta, a mangalica vásárlásának fontosságára.

„Ünnepeljünk malaccal!” szlogen alatt indul sertéshúsfogyasztás-ösztönző kampány

„Ünnepeljünk malaccal!” szlogen alatt indul sertéshúsfogyasztás-ösztönző kampány

Az ünnepek közeledtével az Agrárminisztérium, az Agrármarketing Centrum (AMC), valamint a Magyar Húsiparosok Szövetsége a minőségi sertéshús fogyasztását népszerűsíti. Az „Ünnepeljünk malaccal!” szlogen és a „Kiváló minőségű, minden ízében különleges sertéshús!” alszlogen alatt megvalósuló kampány elsődleges célja az adventi időszakban a sertéshús fogyasztásának növelése és az abból előállított termékek vásárlásának ösztönzése.

"Merre tovább sertéságazat?" konferencia

"Merre tovább sertéságazat?" konferencia

A sertéshús fogyasztásának magyarországi ösztönzése mellett fontos a szakmai tapasztalatok átadása, és a belföldi fogyasztás emelkedése, mert ez ellensúlyozhatja az afrikai sertéspestis okozta kiesést - hangzott el az Agrármarketing Centrum (AMC), az Agrárminisztérium (AM) és a Vágóállat és Hús Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (VHT) „Merre tovább sertéságazat?” című konferenciáján Budapesten.

Jelentősen nőtt a sertéshúsfogyasztás

Jelentősen nőtt a sertéshúsfogyasztás

Mintegy 2,2 kilogrammal nőtt a sertéshúsfogyasztás éves szinten Magyarországon egy emberre vetítve a KSH adatai szerint annak köszönhetően, hogy 2016 elején a sertéshús, majd ez év január 1-től a sertésbelsőségek, illetve az élelmezési célra szolgáló melléktermékek áfája is csökkent 27-ről 5 százalékra.

Folytatódik a minőségi hazai sertéshús fogyasztását ösztönző kampány

Folytatódik a minőségi hazai sertéshús fogyasztását ösztönző kampány

A húsvéti áruházi kóstoltatást követően is folytatódik a kiváló minőségű sertéshús védjegyes termékek népszerűsítése - közölte Feldman Zsolt, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára kedden az egyik kiskereskedelmi lánc diósdi üzletében tartott sajtótájékoztatón.

A VHT tudománytalannak tartja a WHO tanulmányát

A VHT tudománytalannak tartja a WHO tanulmányát

A Vágóállat és Hús Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (VHT) élesen kritizálta a WHO minap napvilágot látott tanulmányát, miszerint egyes vörös húsok, a kolbász vagy a bacon szalonna rákkeltő hatással bírnak.