
VHT: Az ágazat helyzete biztosnak tűnik a sertésstratégia jóvoltából
Stabilizálta a sertésstratégia az ágazat helyzetét - mondta a Vágóállat és Hús Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (VHT) titkára szerdán,
Fazekas Sándor: nő a sertésállomány
A sertésstratégiának köszönhetően elindult a hazai sertésállomány növekedése, a cél az évtized végéig megkétszerezni az állatok számát – mondta a földművelésügyi miniszter szerdán Szekszárdon.
Ezért nőtt a sertésállomány
A földművelésügyi miniszter a Központi Statisztikai Hivatal legújabb adatait idézve rámutatott: egy év alatt 200 ezerrel, mintegy 7 százalékkal nőtt a magyar sertésállomány, erre évtizedek óta nem volt példa.
Hatékony, intenzív párbeszéd a sertéságazat szereplői között
Hatékony, intenzív párbeszéd alakult ki a sertéstartók, a szakmai szervezetek, a hatóságok, a kutatóintézetek és a Vidékfejlesztési Minisztérium között a sertésprogram megvalósításában, mondta Feldman Zsolt A Kormány sertésstratégiai intézkedései című konferencián a két napja átadott teljesítmény-vizsgaló állomás helyszínén, Herceghalomban.
Sertés teljesítmény-vizsgáló állomást adtak át Herceghalmon
Ez az objektum a magyar sertésstratégia megvalósítását szolgáló legfontosabb intézmények egyike - mondta Fazekas Sándor a herceghalmi sertés teljesítmény-vizsgaló állomás átadásán. A vidékfejlesztési miniszter hozzátette, a kormány segítségével létrejött tudományosan akkreditált laboratórium megfelel a XXI. század követelményeinek.
Fazekas Sándor: kétszeresére nő a sertésállomány hét év alatt
A kormányzat által elfogadott sertésstratégia alapján 2020-ig a kétszeresére nő a jelenlegi 3 milliós állatállomány, az ágazat helyzetének javítására 2,6 milliárd forintot fordítanak - mondta a vidékfejlesztési miniszter szerdán Keszthelyen.
Megkezdődött a sertésprogram végrehajtása
Megkezdődött a kormány által tavaly elfogadott sertésprogram végrehajtása, az elindítás finanszírozására 2,6 milliárd forint áll rendelkezésre – mondta a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára a Vágóállat és Hús Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (VHT) sajtótájékoztatóján csütörtökön Budapesten.
Kétszer annyi disznónk lehet
A fő cél a jelenlegi hárommilliós hízóállomány duplájára növelése.
