
Márkanév lehet a „Szabolcsi alma”
Összefogtak a gazdák és minden szabolcsi termelői értékesítő szervezet, és egy emberként állnak a „Szabolcsi alma” márkanév kiépítésének ügye mellé. A FruitVebnek kidolgozott terve van a termény piaci pozíciójának javítására.
Visszanyerheti régi hírnevét a szabolcsi alma
Megújítható a szabolcsi almatermelés, de ehhez át kell alakítani annak szerkezetét. A változás záloga a termelékenység növelése, a digitalizáció, a termelési kockázatok csökkentése és a termelői szervezetek erősítése. Ehhez támogatásokat is igénybe vehetnek a termelők – mondta el Feldman Zsolt, agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár Újfehértón, egy szakmai rendezvényen.
Nagyon nagy bajban van az almatermelés
Tíz éven belül eljuthatunk oda, hogy már a hazai boltokban sem lehet magyar almát kapni, csak lengyelt, holott 10-20 éve a saját termésből még külföldi importra is jutott. A Szabolcsi és Szatmári Alma és az általuk képviselt termelők abban reménykednek, megmenekülhet a szabolcsi alma - erre hívja fel a figyelmet a debreceni Farmer Expón kiállító Szabolcsi és Szatmári Alma, saját magukon kívül még több ezer gazdát képviselve.
A szabolcsi alma már Svájcban is hódít
Szeptember 26-án indult útra Svájcba az első kamion natúr és csokoládés almaszirom szállítmány a mátészalkai Nobilis Zrt. almafeldolgozó üzeméből.
