Márkanév lehet a „Szabolcsi alma”

Márkanév lehet a „Szabolcsi alma”

Összefogtak a gazdák és minden szabolcsi termelői értékesítő szervezet, és egy emberként állnak a „Szabolcsi alma” márkanév kiépítésének ügye mellé. A FruitVebnek kidolgozott terve van a termény piaci pozíciójának javítására.

Visszanyerheti régi hírnevét a szabolcsi alma

Visszanyerheti régi hírnevét a szabolcsi alma

Megújítható a szabolcsi almatermelés, de ehhez át kell alakítani annak szerkezetét. A változás záloga a termelékenység növelése, a digitalizáció, a termelési kockázatok csökkentése és a termelői szervezetek erősítése. Ehhez támogatásokat is igénybe vehetnek a termelők – mondta el Feldman Zsolt, agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár Újfehértón, egy szakmai rendezvényen.

Nagyon nagy bajban van az almatermelés

Nagyon nagy bajban van az almatermelés

Tíz éven belül eljuthatunk oda, hogy már a hazai boltokban sem lehet magyar almát kapni, csak lengyelt, holott 10-20 éve a saját termésből még külföldi importra is jutott. A Szabolcsi és Szatmári Alma és az általuk képviselt termelők abban reménykednek, megmenekülhet a szabolcsi alma - erre hívja fel a figyelmet a debreceni Farmer Expón kiállító Szabolcsi és Szatmári Alma, saját magukon kívül még több ezer gazdát képviselve.

A szabolcsi alma már Svájcban is hódít

A szabolcsi alma már Svájcban is hódít

Szeptember 26-án indult útra Svájcba az első kamion natúr és csokoládés almaszirom szállítmány a mátészalkai Nobilis Zrt. almafeldolgozó üzeméből.