
Illegális szerencsejáték honlapokat tettek elérhetetlenné
Szorosan együttműködik a GVH és az SZTFH.
Vesztésre állnak a nyerőgépek
Ötödére csökkent a nyerőgépek száma tavaly november óta, az ötszörösére emelt játékadó hatására. A gépek számának visszaesése miatt az adóemelés végül adóbevétel kiesést hozhat.
Bedől a félkarúrabló-ipar?
Lehetséges, hogy a napokban „több ezer, nyerőgépet működtető vállalkozó” indul majd a SZF-hez, hogy visszaadja kiváltott terem- vagy gépengedélyét? A gépenkénti 100 ezer forintos játékadót ugyanis novembertől 500 ezer forintra emelte a kormány.
Eltűnnek a szlovák kocsmákból a félkarú rablók
Eltűnnek a kocsmákból és vendéglátó-ipari egységekből 2013-ban a nyerőgépek, ismerteti a szlovák szerencsejáték-törvény módosításának hatását a bumm.sk.
Kivégezné a félkarú rablókat a kormány
Mintegy ötszörösére emelkedhet az I. és a II. kategóriába sorolt pénznyerő automaták után fizetendő játékadó – olvasható a szombati Népszabadságban.
Munkanélkülieknek tilos a lottó!
Németország kölni tartományi bírósága megtiltotta a helyi szerencsejáték-társaságnak, a Westlottónak, hogy sportfogadási szelvényt adjon el munkanélküli-segélyen lévőknek, ha ismét munkanélkülit engednének fogadni, 250 ezer euróra büntetnék a céget.
Megtéveszti ügyfeleit a Posta?
A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetségének véleménye szerint a Magyar Posta nem tájékoztatja kellőképpen a fogyasztókat, amikor egy játékban való részvételre hívja fel őket, ez pedig megtévesztő lehet. A Magyar Posta cáfol. (Frissítve!)
