
Magyar kasszát magyar piacra
Magyar gyártmányú szuperkasszával jelentkezik egy fejlesztő cég, amely exportálni is kívánja a tegnap óta engedélyezés alatt álló készüléket. Az első tízezret 90 ezerért dobják piacra. A Világgazdaság Online beszámolója.
Csikorogva, de beindult
Folyamatosan emelkedik az adóhivatalhoz bekötött online pénztárgépek száma, miközben nemrég egy-kétszáz kassza állt kapcsolatban a hatósággal, most már megközelítőleg ezer új típusú készülék üzemel - mondta a Magyar Nemzetnek Pankucsi Zoltán.
Nettó vagy bruttó a kasszánkénti támogatás?
A pénztárgépek cseréjére vonatkozó rendelet nem szabályozza, hogy a szuperkasszák bruttó vagy nettó árából vonják-e le az 50 ezer forintos támogatást. Az OKSZ szerint természetesen a nettó árból kellene.
A horvátok támogatják az online pénztárgépeket
Egy friss felmérés szerint a horvátok jelentős többsége támogatja az adóhatósághoz bekötött pénztárgépek alkalmazását, amely ez évtől kötelező Horvátországban - adta hírül hétfőn a Glas Slavonije horvát napilap.
Csúszásban a szuperkasszák
Május elseje az új pénztárgépekre való átállás időpontja. Gép azonban nincs a piacon, sőt, még az engedélyező hatóság sem látott egyet sem. Igaz, napokon belül három gyártó is beadja a fejlesztését, de a két hónap múlva lejáró türelmi időt módosítania kell az NGM-nek - a vg.hu cikke.
A pénztárgépek bekötésével kapcsolatban nincs csúszás
Az új típusú, online adatkapcsolatra képes pénztárgépekre vonatkozó részletes szabályokat tartalmazó NGM rendelet 2013. február 15-én került kihirdetésre, amely rendeletben foglaltak minden piaci szereplőre változatlanul érvényesek.
A kasszák már csak új igazolvánnyal szervizelhetők
A szervizek, műszerészek számára fontos változás, hogy új műszerészigazolványt és plombanyomót kell kiváltaniuk ahhoz, hogy a kasszákat szervizelhessék. Ezentúl egy műszerész egyidejűleg csak egy szervizcég alkalmazásában állhat.
Megjelent a pénztárgéprendelet
Megjelent a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) rendelete a pénztárgépek és taxaméterek műszaki követelményeiről, a nyugtakibocsátásra szolgáló pénztárgépek és taxaméterek forgalmazásáról, használatáról és szervizeléséről, valamint a pénztárgéppel rögzített adatok adóhatóság felé történő szolgáltatásáról, illetve az ez alóli mentességről.
Biztos, hogy idén át kell állni az új pénztárgépekre
dr. Windisch Lászlót, az NGM Adó- és Vámigazgatási Főosztályának vezetőjét kérdeztük pénztárgép- rendelettervezet módosításairól.
Eljuttatta javaslatát a NAV-hoz a Pénztárgép munkacsoport
Pénteken juttatta el a Nemzetgazdasági Minisztériumnak javaslatait a pénztárgépek NAV-hoz bekötéséről az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalatok Szövetségén belül létrejött Pénztárgép munkacsoport – mondta el az onlinekassza.hu-nak adott interjúban Várkonyi Gábor, a munkacsoport vezetője. A szakértők szerint nem szükséges a pc-alapú kasszák cseréje, igaz komoly fejlesztésre van szükség azok esetében is.
Bírja majd a Telenor a pénztárbekötést
A jelenleg ismert elképzelések alapján a mobilszolgáltatók részéről nem igényel komolyabb felkészülést a pénztárgépek és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal közötti adatkapcsolat megteremtése – nyilatkozta az Onlinekassza.hu-nak Kutas István, a Telenor Magyarország Zrt. vállalati kommunikációs igazgatója.
Elbúcsúzhat 95 milliárdtól Matolcsy
Biztosan nem kell áprilisig lecserélni a nagyjából 400 ezer darabra tehető pénztárgépállományt. A hatályos jogszabály szerint húsvétra kellene a megfelelő adattároló és adattovábbító egységgel felszerelt gépeket hadrendbe állítani, amelyek minden adatot a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerverére továbbítanának.
Mi lesz a nagy pénztárgép-ötlet sorsa?
Az eddigi és a várható további csúszás miatt a nemzetgazdasági tárca lemondhat annak a korábban 96 milliárd forintra becsült bevételnek a nagy részéről, amelyet a pénztárgépek adóhatósági bekötéséből remélt - írja a keddi Népszabadság.
Pénztárgép-rendelet: Támogatást várnak a kereskedők
Összességében pozitívan értékelik a hazai kereskedők a pénztárgépek és a NAV közötti online kapcsolat megteremtését, amely hozzájárulhat a szektor „fehérítéséhez” - mondta el az Onlinekassza.hu-nak adott interjúban Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára. A megvalósításhoz állami támogatást várnak az érintett vállalkozások.
