KSH: áprilisban tovább nőtt az exporttöbblet

KSH: áprilisban tovább nőtt az exporttöbblet

A kivitel euróban számolt értéke 5,1 százalékkal nőtt, a behozatalé 1,9 százalékkal csökkent áprilisban az egy évvel korábbihoz képest, a kereskedelmi többlet 527 millió euróval, 959 millió euróra emelkedett - jelentette első becslése alapján szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Sörre és csokira költöttek a magyarok

Sörre és csokira költöttek a magyarok

A legkeresettebb élelmiszerek közül mind értékben, mind mennyiségben nőtt többek között a húskészítmény, sör, szénsavas üdítőital, táblás csokoládé és jégkrém bolti forgalma - a Nielsen jelentése.