
Szigorúbb szabályok védik a termelőket 2025-től
Az előírások betartását a Nébih ellenőrzi.
Termelői piac nyílik a Corvinus Egyetemen
A piac május 9-étől várja a vásárlókat.
Figula Mihály kapta az év bortermelője díjat
A Magyar Bor Akadémia (MBA) adta át az Év Bortermelője Magyarországon 2022 díjat.
Beszállítók számára létesített online piacteret a Tesco
Az értékesítetlen nyersanyagokkal, a felhasználatlan csomagolással és a gyártás melléktermékeivel is lehet kereskedni a platformon.
Egyre kevesebb a hazai málna
Jelentősen visszaesett a málnatermesztés Magyarországon, már a hazai igényeket sem fedezi.
A fogyasztói bizalom kulcsa lehet a nyomonkövetési rendszer
A Deloitte OBA4Trace web-based nyomonkövetési rendszer azonban lehetőséget nyújt az élelmiszer előállítók és forgalmazók számára, hogy az értékláncuk transzparenciájának megteremtésével, illetve a fogyasztókkal való bizalmi kapcsolat kialakítása révén meglovagolják ezt a trendet - írja az Üzletem.hu.
5,5 milliárd forint 38 termelői csoportnak
A Vidékfejlesztési Program keretében újabb, mintegy 5,5 milliárd forint odaítéléséről döntött a Miniszterelnökség, mely támogatásból 38 termelői csoport részesülhet.
Termelők és séfek találkozója
A Magyar Konyha magazin és a Stílusos Vidéki Éttermiség első ízben megrendezett konferenciáján került sor a Magyar Konyha Termelői Díj átadására. A díjat a szigetszentmiklósi Szabó Malom, Heit Lóránt létavértesi tormatermelő és Kalla Roland sümegprágai sajtkészítő vehette át.
Állást foglaltak a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatokkal szemben
Az Európai Unió tagállamainak mezőgazdasági miniszterei politikai állásfoglalást fogadtak el hétfőn egyebek mellett a tisztességtelen forgalmazói magatartások visszaszorításáról - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) kedden.
A magyar termelők védelmének fontosságáról tájékoztatott az FM
Minden ország érdeke a saját termelőinek védelme – mondta a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára a Ciprusi Parlament Mezőgazdasági Bizottság elnökével folytatott budapesti tárgyaláson.
Kártalanítják a határzár mentén élő termelőket
Az állam eddig 57,8 millió forint kártérítést fizetett ki azoknak a gazdáknak, akiknek a földjén keresztül vezet a déli országhatáron a műszaki határzár - írta csütörtöki számában a Népszabadság a Belügyminisztériumtól kapott adatokra hivatkozva.
Raskó: nem használtuk ki az EU-tagságot
A magyar mezőgazdaság volumene 2004 óta stagnál, éves növekedési ütemének átlaga zéró - mondta Raskó György agrárvállalkozó, az agrártárca korábbi államtitkára egy konferencián csütörtökön, jelezve, hogy a lengyel mezőgazdaság ugyanebben az időszakban évente átlagosan egy százalékkal, a cseh 0,6 százalékkal, a szlovák 0,3 százalékkal nőtt.
Jól fizetnek az almáért
Igen jó árat kapnak a léalmáért a termelők, hiszen egy kilóért 31-35 forintot fizet adóval együtt az egyik meghatározó magyarországi almalé és sűrítménygyártó üzem. A fagy megtette idén is hatását, kevés terem. Az étkezési alma idén sem lesz olcsóbb 200 forintnál a kofáknál.
Túl drága az 50 forintos magyar dinnye?
Megkezdődött a dinnyeexport a kelet-magyarországi térségből. Vannak exportőrök, akik a kilónkénti 40-50 forint alatt árulják a termést.
