
Több évig ingyenesen bankolnál?
Januártól hárítják át a Kormány tranzakciós illeték emelését a bankok.
Már az MBH Bank is áthárítja a magyar vállalkozókra a Kormány tranzakciós illetékét
A Kormány által módosított jogszabályok nem tiltják az illeték áthárítását a céges ügyfelekre.
Sorra hárítják át a bankok a Kormány tranzakciós illetékemelését az ügyfelekre
Az Erste, a Gránit, a K&H és az OTP után itt az UniCredit és a MagNet.
Hétfőn jár le a bejelentkezés határideje
Ma jár le az ingyenes készpénzfelvételre bejelentkezés első határideje. Aki a számlavezető bankjánál a szükséges formanyomtatványon még hétfőn megteszi ezzel kapcsolatos nyilatkozatát, már februárban kétszer ingyenesen vehet fel készpénzt, összesen 150 ezer forintot.
Ennyit a kedvezményes húsáfáról
A kormányülésen kedden nem került szóba az élelmiszeráfa csökkentése, amikor a 2014-es adótörvény-javaslatról tárgyaltak – mondta lapunknak egy kormányközeli szereplő. Forrásunk annak ellenére is határozottan állította ezt, hogy az elmúlt hónapok egyik slágertémája volt a kérdés - írja a Népszabadság.
Kevesebb ATM-használat, több készpénzes fizetés
Bár az ügyfelek többsége tisztában van a tranzakciók után felszámolt illeték bevezetésének tényével, az illeték konkrét mértékét kevesen ismerik – erre mutat rá a GfK Hungária tranzakciós illeték bevezetésének hatásait vizsgáló kutatása. A lakosság elsősorban a kártyás tranzakciók számának, arányának csökkentésével reagált a díjak emelkedésére.
Változhat a bankkártyás fizetés és a készpénzfelvétel ára
A kártyás vásárlások száma az elmúlt három évben a másfélszeresére emelkedett: manapság már majdnem ezermilliárd forintot költünk el így évente, ugyanakkor még mindig háromszor annyit fizetünk ki készpénzben – derült ki a Magyar Nemzeti Bank néhány napja közölt kimutatásából.
Változó adók és illetékek
Több könnyítést tartalmaz a kormány jövő évi adójavaslata. 2014-ben a kabinet terve szerint már a járulékokra is kiterjesztik a családi adókedvezményt, illetve a hitelkártyás vásárlásokat is mentesítik a tranzakciós illeték alól.
300 milliót fizettek vissza a bankok
A tranzakciós illeték jogtalan áthárítása miatt augusztus végéig több banknak összesen 300 millió forintot kellett visszafizetni az ügyfeleknek.
Az ügyfelekre hárítható a tranzakciós illeték
Augusztus 1-jétől megváltozott a pénzügyi szervezetekre kivetett tranzakciós illeték mértéke, amelynek áthárítása révén a szerződésekben kikötött díjak, költségek mértéke emelkedhet – hívja fel a figyelmet a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF).
A kártyás vásárlás sem ingyenes többé
A Citibank sem bírta tovább, kijött az új hirdetmény, amiben a legtöbb számlacsomag esetén még a kártyás vásárlásért is fizetni kell. A díj az új adómértékkel megegyező, tehát 3 ezrelék az elektronikus pénzmozgások után és 6 ezrelék a készpénzfelvételre.
Mégis ingyenes lehet a kártyás vásárlás
A hazai hitelintézetes sorra állítják vissza a bankkártyapiac beindulása óta megszokott rendet és teszik továbbra is ingyenessé a bankkártyás vásárlási tranzakciót – írja a Napi Gazdaság kedden.
Megszűnhet az ingyenes kártyás vásárlás
Február végéig valószínűleg minden bank áthárítja a készpénzfelvétel tranzakciós illetékét az ügyfelekre. Sőt, van ahol a bankkártyás vásárlás sem lesz többé díjmentes.
