
Mégis a babcsíra a felelős a hasmenésjárványért?
Azok, akik ettek a babcsírából, kilencszer gyakrabban kapták el a véres hasmenéssel járó fertőzést, mint akik nem – közölte pénteken a német járványügyi központ vezetője.
Az agrártárca egyeztetett a kereskedőkkel a zöldségpiaci helyzetről
Czerván György, a Vidékfejlesztési Minisztérium agrárgazdaságért felelős államtitkára egyeztető megbeszélést folytatott az Országos Kereskedelmi Szövetség és 8 nagy hazai és nemzetközi, Magyarországon működő kiskereskedelmi áruházlánc képviselőivel a németországi hasmenésjárvány miatt kialakult hazai zöldségpiaci helyzetről.
Zöldségembargó: Moszkva álláspontja enyhül
A hasmenésjárvány miatt elrendelt orosz zöldségimport-tilalom kérdésében közeledett Moszkva és az EU álláspontja, de az embargó egyelőre érvényben marad – jelentette ki Gennagyij Onyiscsenko orosz tiszti főorvos csütörtökön.
A szatmári uborka sem kell Nyugat-Európának
Nem fogadják a Szatmárból induló uborkaszállítmányokat a nyugat-európai országok, mivel szinte teljesen leállt az igény a németországi hasmenésjárvány miatt. Kelet-Magyarország egyik legnagyobb feldolgozóüzeme, a Szatmári Konzervgyár Kft. ügyvezetője szerint amennyiben nem áll helyre az export a következő héten, komoly bajba kerülhetnek a termelők és a feldolgozó cégek is.
Marad az orosz embargó
Az orosz tiszti főorvost még nem nyugtatták meg az európai zöldségek fogyasztásának biztonságos voltára vonatkozó uniós válaszok, ezért a csütörtökön elrendelt orosz átfogó behozatali tilalom továbbra is érvényben marad.
Az uborkaügy vitte a prímet az EU-miniszteri találkozón, Debrecenben
A magyar EU-elnökség az agrárminiszterek soron kívüli ülését is kész összehívni a gyors cselekvés érdekében - jelentette ki Fazekas Sándor a fertőzött uborka miatt kialakult helyzet kezelésére utalva kedden Debrecenben, az EU Mezőgazdasági és Halászati Tanácsának informális ülését követő sajtókonferencián.
Nincs fertőzött spanyol zöldség Magyarországon
Valamennyi spanyol eredetű élelmiszert ellenőrizték hazánkban, s nem találtak köztük fertőzöttet – jelentette ki Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter hétfőn Debrecenben.
