
Kötelező visszaváltás: ezt kommunikáljuk a fogyasztó felé
Már kötelező ugyan az új, megjelölt italcsomagolások visszaváltása az üzletekben – de ilyet még nem szállított az ipar; az Aldi már jelezte: készen állnak üzleteiben a berendezések.
A telefonok is új életet kapnak az Auchanban
A vállalat fenntarthatósági intézkedései a műanyagmentesítésen és a textilhulladék csökkentésén kívül immár az elektronikai hulladék mennyiségének visszaszorítására is kiterjednek.
Így lesz még zöldebb a sörözés
"2018-ban a HEINEKEN Hungária volt az első vállalat, amely kampányt indított annak érdekében, hogy felhívja a fogyasztók figyelmét, mennyire fontos az, hogy miből fogyasztják kedvelt italukat. A nagyüzemi sörgyárak közül elsőként szintén a HEINEKEN Hungária vonta ki PET-palackos termékeit a portfóliójából, évi 200 tonna műanyagtól mentesítve ezzel a környezetet. A vállalat az idei évtől kizárólag üveges, hordós és végtelenszer újrahasznosítható alumíniumdobozos termékeket gyárt és forgalmaz" - írják közleményükben.
Cipő PET palackból?
Először kínál vásárlóinak a Lidl Magyarország olyan saját márkás cipőt, melynek felső textilrésze 100%-ban újrahasznosított PET-palackokból készült, új életet adva ezáltal a régi műanyagoknak.
Úgy megkívántam egy kis kanalat!
Jól fogy a piacon az amerikai fejlesztésű, ehető kanál.
Rekord üveg-újrahasznosítási arány az EU-ban
Amint arról a FoodBev cikke beszámol, az Európai Csomagolóüveg Gyártók Szövetsége (FEVE) által publikált adatok alapján az EU 28 tagállamában a csomagolóüveg újrahasznosításának mértéke elérte a 73%-ot.
Egymilliárd újrafelhasználható rekesz
A logisztikai iparág élenjáró vállalata, az IFCO SYSTEMS rekordszámot ért el az újrafelhasználható műanyag rekeszek (RPC-k) számának folyamatos növekedésével, ez mérföldkő a vállalat életében.
Teszedd! Önkéntesen a tiszta Magyarországért
Keddtől lehet csatlakozni az ország legnagyobb szemétszedési akciójához. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium a Vidékfejlesztési Minisztériummal és az Önkéntes Központ Alapítvánnyal együttműködésben 2011. május 21-én országos hulladékgyűjtési akciót szervez. A szervezők nemcsak a gyűjtésben, hanem az illegális hulladéklerakóhelyek feltérképezésében is számítanak az akcióhoz csatlakozók segítségére.
