
A vadászoknak kiemelt feladata a vadállomány takarmányozása
A tartós hidegben a vadászoknak kiemelt feladatuk a vadállomány takarmányozása - nyilatkozta a Magyar Hírlapnak az Országos Magyar Vadászkamara (OMVK) vadgazdálkodási és vadvédelmi bizottságának elnöke.
Vadgazdálkodási konferenciát tartottak a Szent István Egyetemen
A vízivadak vonulásáról, a kullancsok terjesztette legfontosabb fertőzésekről, valamint a trófeaszállítás feltételeiről is szó volt tegnap a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karán megrendezett konferencián. A hazai vadegészségügy és vadgazdálkodás aktuális kérdéseit taglaló rendezvényt idén harmadszor rendezték meg, mintegy 200 fő részvételével.
FM: a hagyományokat az innovációval ötvözi az új vadgazdálkodási törvény
A hagyományos magyar vadászati kultúra fenntartására és támogatására törekszik az új vadgazdálkodási törvény, miközben a vadászati módokat és eszközöket a 21. századi elvárásokhoz mérten alakítja - vélekedett a Földművelésügyi Minisztérium (FM) az Országgyűlés által elfogadott, a vad védelmével, a vadgazdálkodással, valamint a vadászattal összefüggő törvények módosításáról.
Kedvezett az eddigi enyhe tél a vadállománynak
Miközben a vadállománynak kedvezett az eddigi enyhe tél, a vadgazdálkodók esetében felemás a helyzet, kevesebbe került a vad etetése, mint egy hidegebb-havasabb időszakban, de a melegebb idő miatt kevesebb vadat ejtettek el, ami csökkenti a társaságok bevételeit.
Évtizedek óta növekszik a vadállomány
A vadgazdálkodásról szervezett konferenciát pénteken Bugyiban a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, mivel a vadkárok kérdésköre az utóbbi időben a magyar vadásztársadalmat és a mezőgazdasági termelőket egyaránt foglalkoztatja.
