
Magas kockázatú ASP-területet jelölt ki a hatóság Baranya vármegyében
A magyar határ közelében egy magas kockázatú terület létrehozásáról döntött az állategészségügyi hatóság.
Dróntechnológia a mezőgazdaság és a természetvédelem szolgálatában
A mezőgazdasági munkák során évente több 1000 őzgida pusztul el Magyarországon.
A sokszínű fácánok genetikája
Magyarország és Szerbia fácánpopulációinak genetikai sokféleségét vizsgálták a Debreceni Egyetem Agrár Genomikai és Biotechnológia Központ kutatói. Az eredményeikről szóló tanulmány a neves Nature kiadó Scientific Reports című folyóiratában jelent meg.
Javuló vadgazdálkodási fejlesztések
A vadgazdálkodó szervezetek mintegy 1,7 milliárd forintból tudtak megvalósítani fejlesztéseket a vadászkamarai pályázatokból. Idén pedig ez az állapot tovább javulhat.
Vadgazdálkodási konferencia a FeHoVá-n
Idén 26. alkalommal kerül sor a Kárpát-medence vadászainak, horgászainak és természetkedvelőinek nagyszabású találkozójára, a FeHoVá-ra. A 2018. február 7. és 10. közötti kiállításon a NAK is képviselteti magát, továbbá vadgazdálkodási konferenciát is tart.
A felére csökkentenék a nagyvadállományt
Felére csökkenté a túlszaporodott magyarországi nagyvadállományt a kormány – hangzott el többek között a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara január 16-i, kecskeméti erdő- és vadgazdálkodási fórumán. De a vadgazdálkodási szabályozás újragondolása is felmerült.
Pályázat vadgazdálkodási célokhoz
A vadászkamara elnöksége néhány napja fogadta el a vadgazdálkodási alap pályázati kiírását, ennek részleteit ismertette Jámbor László kamarai elnök a Magasles.blog-nak adott interjújában.
V. Németh Zsolt: a vadászat a természetvédelem szerves része
A természetvédelem ma már szervesen összekapcsolódik a vadászattal, a vadgazdálkodással - mondta V. Németh Zsolt, a Földművelésügyi Minisztérium környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkára vasárnap a Vas megyei vadásznap megnyitóján.
Vad változások a vadgazdálkodásban
Meghatározónak, az elmúlt évtizedekben példa nélkülinek nevezte a vadászatban, a vadgazdálkodásban tavaly kezdődött változásokat a földművelésügyi miniszter a Somogy megyei Kaszón szombaton.
Vadgazdálkodási konferenciát tartottak a Szent István Egyetemen
A vízivadak vonulásáról, a kullancsok terjesztette legfontosabb fertőzésekről, valamint a trófeaszállítás feltételeiről is szó volt tegnap a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karán megrendezett konferencián. A hazai vadegészségügy és vadgazdálkodás aktuális kérdéseit taglaló rendezvényt idén harmadszor rendezték meg, mintegy 200 fő részvételével.
Az új vadászati törvény szigorúbban szabályozza a vadkár megtérítését
Az új vadgazdálkodási törvény új alapokra helyezi és szigorúbban szabályozza a vadkár viselését és megtérítését - hangsúlyozta a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke pénteken Budapesten egy sajtótájékoztatóval egybekötött díjátadó ünnepségen.
FM: a hagyományokat az innovációval ötvözi az új vadgazdálkodási törvény
A hagyományos magyar vadászati kultúra fenntartására és támogatására törekszik az új vadgazdálkodási törvény, miközben a vadászati módokat és eszközöket a 21. századi elvárásokhoz mérten alakítja - vélekedett a Földművelésügyi Minisztérium (FM) az Országgyűlés által elfogadott, a vad védelmével, a vadgazdálkodással, valamint a vadászattal összefüggő törvények módosításáról.
Bővült az FM stratégiai és együttműködő partnereinek köre
A Földművelésügyi Minisztérium újabb hat szakmai szervezettel és tudományos műhellyel kötött stratégiai partnerségi és együttműködési megállapodást, melyeket Bitay Márton állami földekért felelős államtitkár adott át az érintettek részére.
Ősszel tárgyalhatnak az új vadgazdálkodási törvényről
Az új vadgazdálkodási törvényt várhatóan már ősszel tárgyalhatja az Országgyűlés – mondta a földművelésügyi miniszter hétfőn Budapesten, a törvény koncepciójának társadalmi vitáját lezáró tanácskozáson.
