
„A helyieknek egy deka föld nem jut”
„Nem ezt ígértük, elveszítjük a vidéket” valamint „ez védhetetlen” – ilyen kijelentésekkel kritizálta a fideszes Ángyán József az állami földek haszonbérbe adásának gyakorlatát.
Vidéki közösségépítés közel 4 milliárdból
A Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat 3,8 milliárd forint felosztására tesz javaslatot, amelyet a vidéki közösségépítésre és hálózatépítésre adott az Európai Unió- - mondta Mezőszentgyörgyi Dávid, a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat (MNVH) főtitkára csütörtökön Lakiteleken.
Az állam nem vonulhat ki a földpiacról
Nem engedhetjük meg, hogy úgy használjuk a földterületeket, mint az elmúlt időszakban tették elődeink – jelentette ki Ángyán József a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára a 75. OMÉK-on rendezett Föld- és birtokpolitikai fórumon. Az állami földterületek mintegy 80%-át néhány nagy tőkés társaság használja, és ez megengedhetetlen – tette hozzá az államtitkár.
A magyar vidékre szüksége van az országnak
A szaktárca elkészítette és széleskörű társadalmi vitára bocsátja a 10 évre szóló Nemzeti Vidékstratégiai Koncepció tervezetét.– mondta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter szombaton Karcagon az MTI-nek.
