
Üzemszünet az e-útdíj rendszerben
Karbantartás miatt üzemszünet lesz a HU-GO elektronikus útdíjszedési rendszeren június 22-én, vasárnap hajnali 1 és 5 óra közötti időszakban - közölte a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. pénteken az MTI-vel.
A viszonylati jegy "hungarikum"
Üzembiztosan és olcsón működik az e-útdíj rendszer - mondta Vályi-Nagy Vilmos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) infokommunikációért felelős államtitkára szombaton, a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. M3 autópálya Szilas pihenőhelyén lévő ügyfélszolgálatán tartott sajtótájékoztatón.
Változások az e-útdíjban
Hamarosan jelentős változások lesznek az e-útdíj rendszerben, nő a díjköteles szakaszok száma, illetve bevezetik az utólagos fizetés lehetőségét – írja a Világgazdaság. Az üzleti napilap beszámolója szerint már 53,5 milliárd forint fölött van az e-útdíj bevétel, a fizetésre kötelezettek többsége még a viszonylati jegyeket használja.
