
Gyümölcsös újdonságok a Szentkirályinál
Hogyan lehet elegendő folyadékot inni egy nap?
Most megtudhatja, hogy egy nap alatt hány liter valós és virtuális vizet használ el
A vízlábnyom-kalkulátor segítségével kiszámolhatjuk vízfogyasztásunkat.
Harmincnapos vízivás kihívást hirdetett az Emmi és az OGYÉI
Az optimális hidratáltság és az egészséges életmód támogatására október 1-jétől 30 napos vízivás kihívást hirdetett Aqua Challenge néven az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) és az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egészségügyért felelős államtitkárságának közreműködésével.
Ízpatronos palackokkal sarkallnak rendszeresebb hidratációra
Egy Cirkul nevű cég speciális vizespalackok és ízpatronok széles skálájának kombinálásával próbálja a folyadékbevitel fokozásra bírni az amerikai lakosságot. Becslések szerint a tengerentúli fogyasztók 75 százaléka iszik sokkal kevesebb folyadékot a kelleténél, vagyis, ha az üzleti érdekektől eltekintünk, a társaság ambíciói akár nemesnek is nevezhetők.
Az éltető víz: testi-lelki harmóniánk kulcsa
Az elmúlt időszak hozta korlátozottabb élethelyzet majd a hirtelen beköszöntő nyári meleg, szorgos hétköznapok és aktív hétvégi programok könnyen kizökkenthetnek belső egyensúlyunkból. Egyvalamit mindenképp érdemes azonban a korábbi, javarészt ingerszegény környezetnek is a javára írnunk: több időnk maradt befelé figyelni, életmódot váltani, vagy jobb szokásokat kialakítani. Ezeket érdemes átgondolnunk és a nyár folyamán is megtartanunk. Ilyen újdonság lehet például az egészségmegőrzésünkben kulcsszerepet játszó, megfelelő hidratálásra való tudatos odafigyelés: erről beszél a NaturAqua megkeresésére Turcsák Katalin, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének dietetikusa.
Fenntarthatóbb vízgazdálkodásra van szükség
Ha a jelenlegi ütemben bővül a világ vízfogyasztása, akkor 2050-ben a 2016-os szinthez képest 20-30 százalékkal több vizet fogunk felhasználni. Március 22-e a Víz Világnapja, ebből az alkalomból érdemes elgondolkodni azon, hogyan tudjuk fenntarthatóbbá és hatékonyabbá tenni vízgazdálkodásunkat.
Emelték vizespoharukat
A víz világnapján színes gyerekprogrammal ünnepelték a 10. HAPPY-hét lezárását. Az eseményen 200 általános iskolás együtt emelte vizespoharát Dr. Szabó Enikővel a Nemzeti Népegészségügyi Központ helyettes országos tisztifőorvosával és Dr. Szentiványi Mátyással, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet főigazgatójával.
A vízfogyasztást népszerűsítik
Kilencedik alkalommal, március 19 -23 között rendezi meg a magyarországi vízfogyasztás népszerűsítéseként a fiataloknak szóló Happy-hét programot az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet. Tavaly újdonság volt, idén már hagyomány, hogy az iskolák mellett az óvodák jelentkezését is várják a programba.
Tudatos vízfelhasználással jobbá tehetjük mindennapjainkat
A víz az élet szerves része: mindenhol jelen van, körülvesz minket, és az egyik legtermészetesebb anyagként tekintünk rá. Gondolhatunk akár kedvenc húslevesünk elkészítésére, vagy akár arra, mivel mossuk ruháinkat. Vajon mennyi vizet használunk naponta? Hogyan függ össze a felhasznált mennyiség a minőséggel?
Várja az iskolák jelentkezését az OGYÉI
A gyermekelhízás elleni küzdelem érdekében hetedik alkalommal hirdeti meg a magyarországi általános iskolák számára a vízfogyasztást népszerűsítő programját az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI). A HAPPY-Hét során a gyerekek az OGYÉI által kidolgozott, kreativitást, ügyességet igénylő feladatok, játékos programok és interaktív oktatóanyagok segítségével ismerkednek az egészséges folyadékfogyasztási szokásokkal.
Indokolatlanul sok palackozott vizet isznak a magyarok
Valóban szükségünk van ennyi palackozott vízre? Nem elég jó a csapvíz? Magyarországon az utóbbi években ugrásszerűen megnőtt a palackozott vizek fogyasztása és vele együtt a PET-hulladék mennyisége. Ezt a kérdést járta körbe az M1 - Kék bolygó című műsorának stábja.
Többet iszik, akinek saját szódagépe van
A szódavíz fogyasztási szokásokat vizsgálva a világon elfogyasztott teljes mennyiség alapján a SodaStream szénsavas vizeit fogyasztják a legtöbben, ezzel a világ első számú szódavíz márkájává lépett elő – derül ki az italgyártó iparág egyik vezető kutatóintézete, a Canadean legfrissebb felméréséből. A kutatásnak azért is van kiemelt jelentősége, mert rámutat arra, hogy van igény az előrecsomagolt, hosszasan palackban tárolt PET palackos üdítők alternatívái iránt. Csak a SodaStream használói kb 500 millió PET palackkal csökkentik a világ hulladék termelését, így megóvják a környezetet a gyártással és szállítmányozással járó természeti hatásoktól.
440 iskola jelentkezett a HAPPY hétre
Minden eddiginél több, négyszáznegyven iskola jelentkezett az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet (OÉTI) vízfogyasztást népszerűsítő programjára, vagyis az idén több mint százhúszezer tanuló ismerkedhet meg az egészséges folyadékfogyasztással - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) szerdán az MTI-vel.
